Lampa stołowa Yeelight Cube z obsługą Matter

Yeelight Cube ze wsparciem Matter to lampa stołowa, która została zapowiedziana kilka tygodni temu. Lampa Yeelight Cube Smart jest już dostępna w przedsprzedaży na platformie Indiegogo. Według Yeelight, dostawa rozpocznie się już w kwietniu.

Yeelight Spotlight Cube, Panel Cube i Matrix Cube razem stanowią modułową lampę stołową typu desktop ARGB. Magnetyczna konstrukcja pozwala na swobodny montaż bez dodatkowych łączników lub wsporników. Ta elastyczność to jedna z wielu zalet tej lampy.

System Cube składa się z podstawy, do której można magnetycznie przymocować w dowolnej kolejności do sześciu modułów świetlnych. Wykonanie poszczególnych elementów jest doskonałe. Matowa, czarna obudowa z tworzywa sztucznego o monolitycznej konstrukcji ma wysokiej jakości wygląd. Wymiary kostki wynoszą 75 × 75 × 75 mm. Wymiary podstawy to 75 × 75 × 19,6 mm. Waga dla pojedynczej kostki wynosi około 250 g.

Każdy z punktów świetlnych LED doskonale pokazuje wybór koloru. Nawet w świetle dziennym oświetlenie otoczenia wygląda wspaniale. Ponadto Spot Cube świeci jasno aż do sufitu lub ściany.

Dzięki Matter over Wi-Fi (2,4 GHz) podstawę dodaje się w kilka sekund za pomocą aplikacji Yeelight Station, a elementy sterujące reagują błyskawicznie.

Aplikacja iOS Yeelight Station pozwala na kreatywne zaprojektowanie konfiguracji oświetlenia Cube. Z predefiniowanymi, animowanymi trybami, które można również indywidualnie dostosować pod względem koloru, kierunku i prędkości.

Aby sterować Yeelight Cube poprzez aplikację Apple Home należy ustawić Cube w trybie parowania Matter. Proces ten jest uruchamiany poprzez aplikację Yeelight Station i generuje tymczasowy kod konfiguracyjny, który jest używany do dodawania w aplikacji Home.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply