USB-C umożliwi szybsze ładowanie iPhone’a 15, ale tylko z certyfikowanymi kablami

W oparciu o najnowsze doniesienia, iPhone 15 będzie tym, który ostatecznie porzuci złącze Lightning na rzecz USB-C. Jednak, mimo że USB-C stało się standardem branżowym, Apple nadal planuje nieco ograniczyć go w iPhone’ach. Analityk Ming-Chi Kuo poinformował w poniedziałek, że port USB-C umożliwi szybsze ładowanie iPhone’a 15, ale tylko z certyfikowanymi kablami.

USB-C będzie ładował szybciej z certyfikowanymi kablami

Według Kuo, Apple zoptymalizuje wydajność szybkiego ładowania za pomocą USB-C w modelach iPhone’a 15. Obecnie iPhone 14 i iPhone 14 obsługują do 20W maksymalnej prędkości ładowania, podczas gdy modele Pro obsługują do 27W. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli szybciej ładować swoje iPhone’y, ale tylko wtedy, gdy będą mieli odpowiednią ładowarkę. W sytuacji, gdy firma nie dostarcza już ładowarki wraz z nowym modelem iPhone’a, klient będzie musiał dodatkowo zakupić taką ładowarkę. A to nie wszystko, ponieważ klient musi uważać również na to, aby użyty kabel był certyfikowany przez Apple. Inaczej nici z szybszego ładowania.

Inne doniesienia od Kuo wskazywały że podczas gdy cała linia iPhone’a 15 otrzyma port USB-C, tylko modele Pro będą obsługiwać USB 3.2 dla szybszych prędkości transferu danych. Zwykłe modele iPhone 15 będą nadal korzystać z wolniejszego USB 2.0. Coś podobnego stało się z iPadem, ponieważ iPad 10 ma port USB-C, ale z prędkością 2.0.

Dlaczego Apple w ten sposób ograniczył możliwości ładowania przez USB – C? Czy to dalsza próba ukazania różnicy między modelami Pro a zwykłymi modelami iPhone’a, czy już po prostu pazerność?

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “USB-C umożliwi szybsze ładowanie iPhone’a 15, ale tylko z certyfikowanymi kablami

Leave a Reply