iPhone 15 Pro: odświeżone przyciski wyciszenia i głośności

W tym miesiącu wszyscy mówili o tym, że nadchodzący iPhone 15 Pro będzie miał nowe zunifikowane przyciski głośności i nowy przycisk wyciszenia. Teraz, świeżo wyciekłe pliki CAD potwierdziły te informacje.

iPhone 15 Pro: Nowy projekt przycisków

3 marca 9To5Mac informował:

„Według naszego źródła, które jest zaznajomione z produkcją certyfikowanych akcesoriów dla produktów Apple, modele iPhone 15 Pro pozbędą się oddzielnych przycisków zwiększania i zmniejszania głośności dla nowego pojedynczego przycisku, który działa w obie strony w zależności od tego, gdzie użytkownik go naciska. Ponadto, źródło doniosło nam, że klasyczny przełącznik wyciszenia zostanie zastąpiony przez nowy “przycisk typu naciśnięcie.”

Zdjęcia i wideo udostępnione na Twitterze przez dobrze poinformowanego leakera ShrimpApplePro pokazują niewidziany wcześniej rysunek CAD iPhone’a 15 Pro. Na rysunku możemy wyraźnie zobaczyć nowy projekt przycisków głośności i przełącznika wyciszenia.

Na filmie wyraźnie widać nowe, zunifikowane przyciski głośności. Zamiast dwóch oddzielnych przycisków do zwiększania i zmniejszania poziomu głośności, jest jeden przycisk pojemnościowy. Widać też nowy design przycisku wyciszenia, który zastępuje poprzedni przełącznik wyciszenia.

Tegoroczne telefony przyjmą nowe przyciski półprzewodnikowe z haptycznym sprzężeniem zwrotnym, podobne do przycisku Home wprowadzonego wraz z iPhone’em 7. Oznacza to, że przyciski nie będą już miały ruchomych części i będą identyfikować poziom ciśnienia, aby działać.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply