Apple otwiera Apple Store w Indiach

Apple otworzy swój flagowy sklep w Indiach w Bombaju w przyszłym miesiącu. Wkrótce potem pojawi się kolejny sklep w New Delhi, donosi The Economic Times.

Pierwszy Apple Store znajduje się w centrum handlowym Jio World Drive i obejmuje 22.000 stóp kwadratowych. Będzie podobnym sklepem detalicznym do sklepów Apple w Los Angeles, Nowym Jorku, Pekinie i Singapurze.

Drugi, mniejszy sklep 10.000 do 12.000 stóp kwadratowych w New Delhi’s Select CityWalk ma być gotowy w kwietniu-czerwcu, chociaż już wiadomo, że sklep w stolicy właściwie jest gotowy. Jak powiedział jeden z szefów branży „sklep w Bombaju będzie flagowym Apple Store w Indiach, dlatego zostanie otwarty jako pierwszy w przyszłym miesiącu. Ten w Delhi zostanie otwarty wkrótce potem”.

Indie stały się ważniejsze dla Apple w ciągu ostatnich dwóch – trzech lat ze względu na rosnący popyt na produkty Apple. Jednak przede wszystkim Apple widzi w Indiach nowe Chiny i bardzo chce uniezależnić się od produkcji w Chinach, przenosząc dużą jej część właśnie do Indii.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Apple otwiera Apple Store w Indiach

Leave a Reply