Strona „Dockhunt” pozwala udostępnić swój dock macOS i odkryć aplikacje innych

Ile razy szukaliście filmiku na YouTube pod tytułem „10 najlepszych aplikacji dla macOS”? Ja sam często przeszukiwałem Internet w poszukiwaniu ciekawych aplikacji, których jeszcze nie odkryłem. Na ciekawy pomysł wyszukiwania takich programów wpadła grupa deweloperów.

W sieci pojawiła się nowa strona internetowa, która skupia się na dzieleniu się swoim dokiem macOS i czerpaniu inspiracji od innych. Strona nazywa się Dockhunt i jest w zasadzie siecią społecznościową Docka. Strona pomaga odkrywać nowe aplikacje , a także pozwala zobaczyć , kto jeszcze zadokował aplikacje, których my używamy.

Sieć społecznościowa dla doków macOS

Max Musing, jeden z twórców Dockhunt, wyjaśnił motywację do stworzenia usługi w poście na Product Hunt:

„Jednym z moich ulubionych miejsc do znalezienia najbardziej niezbędnych produktów są inni twórcy. Najwyraźniej nie jestem sam. Kiedy spotykam innych, pierwszym pytaniem, które zadają, jest często jakaś wersja pytania: „Co jest w twoim doku?”. Zespół w Basedash i ja pomyśleliśmy, że fajnie byłoby wysłać projekt, który pozwala odpowiedzieć na to pytanie. Mam nadzieję, że stanie się to zabawnym sposobem na łączenie się ludzi za pośrednictwem ich ulubionych aplikacji. Praca nad Basedash pozwoliła mi poznać mnóstwo utalentowanych twórców. To jeden z powodów, dla których tak bardzo kocham tę społeczność”.

Dockhunt wykorzystuje prosty interfejs internetowy, w którym można przeglądać zgłoszenia od innych użytkowników komputerów Mac. Możesz też zobaczyć zestawienie najlepszych aplikacji, ujawniając najczęstsze programy, które użytkownicy Dockhunt trzymają w swoim doku. Nic dziwnego, że na szczycie listy znajdują się takie aplikacje, jak Slack, Chrome, Visual Studio Code i Notion.

Top 100 aplikacji na Dockhunt

W trakcie przeszukiwania strony Dockhunt możesz również kliknąć aplikacje, które pojawiają się w innych dokach. Wyświetli się wtedy lista wszystkich innych użytkowników Dockhunt, którzy również mają tę konkretną aplikację w swoim doku.

Aby dodać swój Dock do strony Dockhunt pobierz aplikację Dockhunt dla komputera Mac. Po pobraniu wystarczy uruchomić aplikację, aby dodać swój Dock do witryny. Dockhunt używa aplikacji, które są przypięte do Twojego Docku i ignoruje aplikacje, które znajdują się w sekcji „Ostatnie aplikacje”. To wszystko jest całkowicie open source i możesz znaleźć kod źródłowy na GitHub.

Po dodaniu swojego Docka do strony Dockhunt, otrzymasz unikalny adres URL, który możesz udostępnić w mediach społecznościowych. Dzięki Dockhunt można odkryć kilka nowych aplikacji lub przypomnieć sobie o aplikacjach, których kiedyś się używało a potem zapomniało.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: