Nie taki Matter dobry jak go przedstawiają

Matter, nowy standard inteligentnego domu, zadebiutował w ubiegłym roku. Od tego czasu firmy rzuciły się do certyfikacji oraz produkcji nowych urządzeń zgodnych z Matter. Co prawda tych drugich na razie nie widać zbyt dużo, ale podobno są w przygotowaniu.

Belkin wstrzymuje rozwój urządzeń Matter

Należąca do Belkin marka smart home Wemo wycofuje się z Matter. Według Jen Wei, wiceprezes ds. globalnej komunikacji i rozwoju korporacyjnego w firmie Belkin, Wemo wstrzymało na razie rozwój urządzeń Matter. Jak donosi The Verge nie jest to efektem braku przekonania do standardu, lecz szukania sposobu na odróżnienie się od innych producentów.

Jednym z problemów firmy jest fakt, że jest jej trudno konkurować w przestrzeni pełnej tanich produktów, które oferują te same funkcje w tańszej cenie.

Wemo wprowadziło już na rynek produkty kompatybilne z Thread, ale nie są one przeznaczone do użytku za pośrednictwem Matter. Urządzenia te współpracują jedynie z Apple HomeKit.

Matter okazał się znacznie bardziej skomplikowany niż obiecywano. Fakt, że Wemo wstrzymało teraz rozwój Matter, pokazuje, że inteligentny dom tego standardu ma jeszcze przed sobą długą drogę. Może twórcy Matter powinni zrobić jak Wemo? Cofnąć się o krok i przemyśleć swoją koncepcję?

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply