AirPods z Indii: Foxconn zbuduje nową fabrykę

Apple próbuje wyprowadzić część swojej produkcji z Chin. Jest to pokłosie problemów, jakie spotkały firmę chociażby z dostawami iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max. Spowodowane było to oczywiście obostrzeniami covidowymi, które w Chinach były bardzo restrykcyjnie przestrzegane. Niestety ucierpiał na tym końcowy klient, a Apple nie może sobie na to pozwolić. W związku z tym firma stara się umiejscowić swoje fabryki w nowych lokalizacjach. Najpierw część produkcji została przeniesiona do Wietnamu, jednak teraz Apple bardzo mocno stawia na Indie.

AirPods będą produkowane w Indiach

Apple wkrótce po raz pierwszy będzie produkować swoje słuchawki AirPods w Indiach. Słuchawki mają być produkowane w fabryce w stanie Telangana w południowych Indiach przez Foxconn, wciąż najważniejszego producenta kontraktowego Apple. Firma ma podobno zainwestować w tym celu około 200 milionów dolarów. Budowa nowej fabryki rozpocznie się w drugiej połowie roku.

Pod koniec 2024 roku nowa fabryka miałaby wtedy najwcześniej produkować AirPodsy. Decyzja o budowie fabryki AirPods w Indiach została podjęta wewnętrznie w Foxconnie dopiero po pewnej debacie. Jednak dla Foxconn’u utrzymanie niezakłóconych relacji z Apple to priorytet.

Jedynym problemem produkcji w Indiach to utrzymanie jakości. W wielu fabrykach widać dużą ilość odpadów, co wtajemniczeni kojarzą z kulturą pracy w tym kraju. Czy Indie mogą zostać nowymi Chinami dla Apple?

macpretorians

Źródło: apfelpage

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: