Smart Plug TP-Link/Kasa zaktualizowane do Matter

Od końca 2022 roku i w 2023 roku widzieliśmy już wiele ogłoszeń dotyczących urządzeń obsługujących Matter, z których wiele to zupełnie nowe wersje istniejących produktów. TP-Link wypuścił już inteligentną wtyczkę z Matter w ramach marki Tapo, ale firma ma również swoją linię urządzeń Kasa, z których niektóre otrzymały kompatybilność z HomeKit.

Schemat dla KP125M
Schemat dla KP125M

Teraz pojawiło się zgłoszenie FCC z aktualizacją Kasa Smart Plug Mini, tym razem z certyfikatem Matter. Zaktualizowana wtyczka przemianowana na Kasa Smart Slim, ma również nowy numer modelu – KP125M – obecny model HomeKit używa to model numer KP125.

Nowy model wygląda dokładnie tak samo jak obecny. Urządzenie jest wystarczających rozmiarów, aby zmieściły się dwie sztuki obok siebie w podwójnym gniazdku ściennym. Standardowo wykorzystuje również WiFi 2,4 GHz. Wtyczka ta dołącza do listy inteligentnych wtyczek Matter, które obejmują inteligentną wtyczkę Tapo, a także nadchodzącą wtyczkę Onvis, która pojawi się w wariantach amerykańskich, unijnych i brytyjskich, wszystkie przy użyciu Thread.

Kiedy urządzenie będzie dostępne na rynku, jeszcze nie wiadomo. Ale od certyfikacji do premiery długa droga.

macpretorians

Źródło: homekitnews

Leave a Reply