Agenda otrzymuje aktualizację

Agenda to popularna aplikacja do robienia notatek na iPhone’a, iPada i Maca. Program został wczoraj zaktualizowany do wersji 17. To uaktualnienie obejmuje obsługę wielu okien w systemach iPadOS i macOS, umożliwiając między innymi „oddzielenie dowolnej notatki lub projektu do osobnego okna”.

Agenda zaktualizowana do wersji 17

Dzięki wprowadzonej funkcji w aktualnej wersji, program pozwala umieścić dwie notatki obok siebie podczas pracy. U dołu każdej notatki znajduje się nowy przycisk, który możesz kliknąć, aby otworzyć go w osobnym oknie. Czasami trzeba podjąć zadanie, w którym chcesz widzieć dwie notatki obok siebie. Musisz przejrzeć jedną z nich podczas pracy nad drugą lub musisz przenieść zawartość między nimi. To bardzo przydatna funkcja.

Agenda 17 umożliwia ten przepływ pracy. Każda notatka ma teraz dodatkowy przycisk u dołu podczas edycji. Wystarczy kliknąć ten przycisk, a pojawi się osobne okno z kopią notatki. Następnie możesz nawigować w oknie głównym, podczas gdy okno pomocnicze utrzymuje widoczną notatkę. Działa to również w przypadku całych projektów.

Aktualizacja aplikacji dodała również nową funkcję tzw. „pływające okna”. Dzięki niej możesz wybrać okno programu Agenda, które może unosić się nad wszystkimi innymi oknami na komputerze Mac. Można użyć tej funkcji np. do robienia notatek lub odwoływania się do notatek podczas spotkania.

Agenda 17 zawiera również nowy „tryb skupienia”, który ukrywa wszystkie inne elementy interfejsu aplikacji, aby ułatwić skupienie się na tym, co piszesz. Dostępna jest również nowa pływająca paleta formatowania w systemie macOS.

Zostały wprowadzone również dwie interesujące zmiany w biznesowej wersji programu. Po pierwsze, Agenda 17 dla komputerów Mac jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem App Store. Wcześniej można było pobrać aplikację również za pośrednictwem strony internetowej Agenda.

Chociaż nadal możesz subskrybować Agenda za 199,99 zł rocznie, Agenda 17 zawiera również nową opcję odblokowania „dożywotniej licencji” za 699,99 zł. „Pojedynczy zakup odblokowuje wszystkie obecne i przyszłe funkcje premium” – zapewnia firma.

Możesz pobrać aplikację Agenda ze sklepu App Store na macOS. W wersji mobilnej aplikację również pobierzesz przez App Store.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply