Badanie Apple Watch wykazuje, że za mało śpimy

Apple Watch z roku na rok ma coraz większe możliwości. Dzięki niemu możemy już nie tylko sprawdzić natlenienie krwi, ale również wykonać EKG. Od pewnego czasu urządzenie oferuje opcję monitorowania snu użytkownika. Korzystając z danych z Apple Heart and Movement Study, naukowcy stwierdzili, że większość użytkowników nie śpi wystarczająco dużo. Dzieje się tak prawie każdej nocy. Badanie, opublikowane na początku tego miesiąca przez Brigham and Women’s Hospital, opiera się na danych dotyczących snu od ponad 42 000 posiadaczy Apple Watch.

Apple Watch pokazuje, że śpimy za mało

Naukowcy z Brigham and Women’s Hospital przeanalizowali ponad 2,9 miliona nocy użytkowników Apple Watch, według ABC News. Okazało się, że tylko 31 procent uczestników badania śpi co najmniej siedem godzin na dobę, co stanowi minimum zalecane dla zdrowych osób dorosłych. American Heart Association zaleca od siedmiu do dziewięciu godzin snu na dobę. Użytkownicy, którzy nie śpią co najmniej siedem godzin, są bardziej zagrożeni w przypadku chorób sercowo-naczyniowych, osłabienia funkcji poznawczych i demencji, depresji, otyłości i podwyższonego ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi i cholesterolu.

Wyniki te napawają troską o nasze zdrowie, ale również stawiają pytanie na temat powodu bezsenności. Czy niepewne czasy w jakich obecnie żyjemy są jedynym powodem tej bezsenności?

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply