Apple TV+ zdobywa Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany „Chłopiec, kret, lis i koń”

Apple TV+ zdobywa Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany „Chłopiec, kret, lis i koń”.

„Jesteśmy bardzo dumni z Charliego i genialnego zespołu, który przeniósł The Boy, Mole, the Fox and the Horse na ekran i szczerze dziękujemy Akademii za dzisiejsze uznanie. Ta potężna historia głęboko wpłynęła na publiczność na całym świecie i pokazała, że bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, nigdy nie jest za późno, aby szerzyć więcej współczucia, empatii i życzliwości w naszym codziennym życiu. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych, w tym dla naszych zespołów na całym świecie.”

( Zack Van Amburg, szef Worldwide Video firmy Apple )

Animacja oparta jest na bestsellerowej powieści Charliego Mackesy’ego i opowiada o poszukiwaniu domu przez chłopca, który podróżuje z nieprawdopodobnymi towarzyszami. Film został zrealizowany w technice animacji ręcznie rysowanej, w oparciu o styl ilustracji Mackesy’ego.

Apple zaznał już smaku wygranej w 2022 r. Właśnie wtedy firma przeszła do historii zdobywając trzy Oscary Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej za CODA. Był to pierwszy przypadek, gdy firma streamingowa zdobyła tą najcenniejszą nagrodę filmową.

Apple TV+ oferuje doskonałe seriale, filmy fabularne oraz materiały przyrodnicze. Od roku firma stara się, aby w usłudze było coraz więcej treści sportowych. Apple TV+ to moim zdaniem jedna z najlepszych platform streamingowych na świecie.

macpretorians

Źródło: Apple News

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: