Podobno Apple wciąż pracuje nad Touch ID pod wyświetlaczem iPhone’a

Pierwszą możliwością uwierzytelniania biometrycznego dla iPhone’ów było Touch ID. Następnie wraz z iPhonem X Apple przeskoczyło na wyższy poziom wprowadzając Face ID. Od tamtego czasu wielu fanów pierwszego rozwiązania naciska na powrót Touch ID i to umieszczonym pod wyświetlaczem.

Odpowiednie czujniki, które byłyby potrzebne do takiego rozwiązania, są już stosowane u niektórych konkurentów, ale jak na razie nie spełniają one wymagań Apple. Według nowej plotki, Apple kontynuuje badania nad technologią podekranowego czujnika linii papilarnych dla iPhone’a, aby ponownie wprowadzić Touch ID w pełnoekranowym iPhonie.

Apple pracuje nad Touch ID pod wyświetlaczem

Nie jest tajemnicą, że Apple pracuje nad systemem Touch ID pod wyświetlaczem od co najmniej 2013 roku. W 2021 z notatki badawczej, analityk Ming-Chi Kuo miał przewidzieć, że Apple będzie uruchomić co najmniej jeden nowy model iPhone’a ze skanerem linii papilarnych pod ekranem w drugiej połowie 2023. Siedem miesięcy później Kuo powiedział jednak, że jest mało prawdopodobne, żeby Apple wprowadziło na rynek iPhone’a premium z Touch ID w 2023 lub 2024 roku. Następnie znów zrobiło się cicho o tej technologii.

Teraz leaker „yeux1122″ donosi na koreańskim blogu Naver, że według źródeł branżowych, Face ID zostanie najpierw umieszczone pod wyświetlaczem. Touch ID pojawi się dwa do trzech lat później. Jeśli wziąć pod uwagę tempo rozwoju technologii nakreślone przez konsultanta branżowego Rossa Younga, nowa wersja Touch ID pod wyświetlaczem mogłaby pojawić się najwcześniej w 2026 roku. Zakładając oczywiście, że Apple kiedykolwiek umieści Touch ID pod ekranami iPhone’ów.

Dla mnie taki ruch jestem ruchem wstecz. Face ID działa bez problemu i powrót Touch ID jest po prostu niepotrzebny.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Podobno Apple wciąż pracuje nad Touch ID pod wyświetlaczem iPhone’a

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: