Mac Pro: koncept

Mac Pro to ostatni komputer Apple, który czeka na aktualizację procesora. Wg Marka Gurman’a tej aktualizacji doczekamy się w tym roku. Zgodnie ze zwyczajem, ruszyły przypuszczenia, co będzie zawierał nowy Mac Pro.

Jedną z takich koncepcji zaprezentowało Concept Central. Pamiętajmy jednak, że są to tylko czyste domysły, nie powiązane z żadnymi doniesieniami.

Concept Central widzi w Macu Pro nową wydajność dla profesjonalnych użytkowników. I nie ma się co dziwić, gdy komputer przechodzi na procesory Apple Silicon. Mac Pro miałby otrzymać procesor M2 Extreme, zasilacz o mocy 1,4 kilowata i nową obudowę. Autorzy skoncentrowali się na wyglądzie zewnętrznym, którego istotnym elementem jest rama ze stali nierdzewnej. W nowym sprzęcie mamy do czynienia z zaawansowaną architekturą termiczną z 3 dużymi wentylatorami. Całość zamknięta jest w aluminiowej obudowie ze wzorem w kratę, który maksymalizuje przepływ powietrza.

Zobaczcie sami jak wygląda nowy Mac Pro wg Concept Central.

Z biegiem czasu doczekamy się pewnie więcej doniesień i sprawdzonych informacji na temat tego co znajdziemy w środku nowego Maca Pro. Już Mark Gurman przypuszcza, że urządzenie będzie miało dwa zapasowe gniazda na dyski SSD, oprócz gniazd dla grafiki, mediów i sieci. Jak zwykle będziemy musieli poczekać do premiery urządzenia i wtedy przekonamy się, czyje przypuszczenia okazały się słuszne.

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: