iPhone 15 Pro ma mieć ulepszony skaner LiDAR

Jak zawsze przed premierą nowego iPhone’a plotki na temat zbliżającego się modelu nie mają końca. Tym razem jedna z plotek mówi, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą wyposażone w ulepszony skaner LiDAR dostarczony przez Sony.

Analitycy Barclays Blayne Curtis i Tom O’Malley powiedzieli, że Sony może dostarczyć większość, jeśli nie wszystkie, komponenty skanera LiDAR dla modeli iPhone 15 Pro wprowadzanych na rynek jeszcze w tym roku.

Analityk Apple Ming-Chi Kuo w zeszłym miesiącu powiedział, że Sony zastąpi Lumentum i WIN Semiconductors jako wyłączny dostawca komponentów skanera LiDAR dla modeli iPhone 15 Pro. Kuo stwierdził również, że rozwiązanie Sony jest bardziej wydajne energetycznie i może spowodować, że skaner LiDAR będzie oferował lepszą wydajność przy tym samym poziomie zużycia energii. Ma to również wpływ na żywotność baterii.

Wprowadzony w modelach iPhone 12 Pro w 2020 roku, skaner LiDAR może mierzyć odległość światła i przechwytywać informacje o głębokości, a oczekuje się, że sprzęt pozostanie ekskluzywny dla modeli iPhone 15 Pro. Ulepszony skaner LiDAR może być korzystny dla aplikacji rozszerzonej rzeczywistości, zdjęć w trybie nocnym i autofokusa aparatu.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply