Apple zapowiada nową aplikację Apple Music Classical

Stało się! Długo oczekiwana aplikacja została właśnie zapowiedziana przez Apple. Apple Music Classical to zupełnie nowa samodzielna aplikacja przeznaczona specjalnie dla muzyki klasycznej.

Apple zapowiada nową aplikację Apple Music Classical

Pierwotnie Apple Music Classical miało wystartować w zeszłym roku. Doszło jednak do sporych opóźnień i dopiero dzisiaj Apple ogłosiło konkretną datę. Apple Music Classical jest już dostępna w przedsprzedaży w App Store, a jej oficjalna data premiery to 28 marca 2023 roku.

Dzięki Apple Music Classical można szybko i łatwo znaleźć nagrania w największym na świecie katalogu muzyki klasycznej z w pełni zoptymalizowanym wyszukiwaniem. Możesz doświadczyć wielu popularnych utworów klasycznych w zupełnie nowy sposób dzięki wciągającemu dźwiękowi 3D i cieszyć się nimi w najlepszej dostępnej jakości audio. Apple twierdzi, że „Apple Music Classical to najlepsze doświadczenie w zakresie muzyki klasycznej, z setkami kuratorskich list odtwarzania, tysiącami ekskluzywnych albumów, ciekawymi biografiami kompozytorów, szczegółowymi przewodnikami po wielu ważnych utworach, intuicyjnymi funkcjami przeglądania i wieloma innymi”.

Słuchacze Apple Music Classical otrzymają również zupełnie nowe, ekskluzywne dzieła sztuki, takie jak seria unikalnych, cyfrowych portretów w wysokiej rozdzielczości wielu największych światowych kompozytorów – z wieloma kolejnymi w przyszłości. Obrazy zostały stworzone przez wybranych artystów i łączą informacje historyczne z paletami kolorów i artystycznymi odniesieniami z poszczególnych okresów klasycznych. Rezultatem są oszałamiające, szczegółowe obrazy, które pozwalają słuchaczom doświadczyć słynnych muzyków jak nigdy dotąd.

Subskrypcja Apple Music (indywidualną, studencką, rodzinną lub Apple One) jest wymagana do otrzymania dostępu do Apple Music Classical. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich modeli iPhone’ów z systemem iOS 15.4 lub nowszym.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply