Apple coraz bardziej skupia się na Indiach

Apple zmienia sposób zarządzania swoją międzynarodową działalnością, aby skupić większą uwagę na Indiach, donosi Bloomberg.

Indie stały się ważniejsze w Apple w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na rosnący popyt na produkty firmy. Choć większość ludzi w Indiach używa urządzeń z systemem Android, jest to drugi co do wielkości rynek smartfonów na świecie.

Apple planuje przenieść Indie do własnego regionu sprzedaży po przejściu na emeryturę Hughesa Assemana, wiceprezesa odpowiedzialnego za Indie, Bliski Wschód, Morze Śródziemne, Europę Wschodnią i Afrykę. Ashish Chowdhary zostanie szefem Indii, i będzie raportować bezpośrednio do szefa sprzedaży produktów Apple.

Ja twierdzi Mark Gurman, Indie mają szansę na to, by zostać nowymi Chinami dla Apple:

Apple rozpoczął produkcję niektórych modeli iPhone’a w tym kraju, w tym iPhone 14. Dostawca Apple, firma Foxconn, zainwestowała w tym kraju 500 milionów dolarów w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych.

Apple pracuje od lat nad otwarciem sklepów w Bombaju i New Delhi. Firma rozpoczęła zatrudnianie do sklepów w styczniu, co sugeruje, że mogą one zostać otwarte w najbliższej przyszłości.

Klienci w Indiach mogą kupić urządzenia Apple online, ponieważ Apple prowadzi sklep internetowy w Indiach od 2020 roku.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Apple coraz bardziej skupia się na Indiach

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: