LuON przedstawia LuTouch

LuON przestaje być anonimowy na polskim rynku. Mimo, że firma jeszcze nie wypuściła swoich pierwszych urządzeń (przypomnę, że premiera odbędzie się w maju tego roku) wiemy już o firmie dość dużo.

LuON stara się wyedukować nas i przygotować na swoje rozwiązania. Bardzo ciekawą opcją jest firmowy podcast, w którym autorzy przybliżają i wyjaśniają użyte rozwiązania.

Ostatnio LuON przybliżył nam swój nowy sprzęt. LuTouch od LuON to urządzenie przeznaczone do wykorzystywania w inteligentnych domach. Urządzenie wyróżnia wiele funkcji i tym samym udogodnień, które pod pewnymi względami w znacznym stopniu różnią się od specyfiki urządzeń tego typu wypuszczonych na rynek smart home przez innych producentów.

LuTouch – co to jest?

LuTouch to przycisk dotykowy z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz czujnikiem obecności. Co jednak jest niesamowite to to, że urządzenie od LuON pozwala na zaprogramowanie aż 12 różnych akcji. Oznacz to, że za pomocą LuTouch użytkownik będzie mógł zainicjować niemal dowolne zdarzenie w swoim nowoczesnym smart home.

LuTouch to przycisk, który może zastąpić klasyczny włącznik ścienny. Co więcej, może być wykorzystywany jako urządzenie mobilne. Twórcy LuON zadbali o to, by ich urządzenia podlegały maksymalnej personalizacji, dlatego zaprojektowane przez nich LuTouch może przekształcić się niczym transformers.

LuTouch
LuTouch

Jedną z największych zalet LuTouch jest jego unikatowa konstrukcja. Urządzenie to zostało zaprojektowane w taki sposób, aby podlegało niemal dowolnej konfiguracji, co maksymalizuje jego funkcjonalność. Samo urządzenie ma świetny minimalistyczny design. LuTouch składa się z trzech elementów:

  • modułu z uniwersalną elektroniką,
  • wymiennego szkła i sensora dotykowego,
  • wymiennej ramki (aluminiowej lub plastikowej) – występującej w wersji mobilnej i stacjonarnej.

LuTouch posiada czujnik temperatury oraz obecności

Jedną z ważniejszych cech LuTouch jest wyposażenie go w jeden wielki sensor dotykowy. Przedni panel wraz z sensorem dotykowym może zostać odłączony, co umożliwia jego wymianę na inny model. Ponadto każde z pól dotykowych może wykonywać trzy akcje: krótkie przyciśnięcie, podwójne przyciśnięcie i długie przytrzymanie. Ważne:

  • podwójne przyciśnięcie można wyłączyć;
  • długie przyciśnięcie można modyfikować;
  • przy połączeniu bezpośrednim, np. z żarówką długie przytrzymanie zmienia jasność, podwójne natomiast – kolor i temperaturę.

Twórcy urządzenia zdecydowali się na wyposażenie go w czujnik temperatury i obecności.

Czujnik temperatury

Sensor temperatury w LuTouch pozwala na mierzenie temperatury wewnątrz pomieszczeń. Logi są zapisywane na urządzeniu i przechowywane w nim przez 14 dni. LuTouch będzie w przyszłości umożliwiało wysyłanie danych na temat temperatury do głowic termostatycznych, co przysłuży się do większego komfortu smart home.

LuTouch ma wbudowany czujnik temperatury
LuTouch ma wbudowany czujnik temperatury

Czujnik obecności

LuTouch posiada również wbudowany czujnik obecności. Czujnik, w który wyposażono LuTouch, bazuje na niezwykle zaawansowanym czujniku dźwięku. Minimalny poziom hałasu to 40 dB. Oznacza to, że LuTouch wykrywa nawet stukanie w klawiaturę MacBooka. Co więcej, rozpoznaje skrzypnięcie podłogi lub drzwi, głos człowieka, telewizor, zmywarkę, otwarcie okna, a nawet zasłonięcie zasłony. Pomysłodawcy LuON podkreślają jednak, że poziom wykrywania hałasu można swobodnie regulować. Czujnik obecności w LuTouch działa na zasilaniu z akumulatora.

Zachęcam do trzymania ręki na pulsie i bądźcie na bieżąco ze wszystkimi nowościami od LuON. Warto również odwiedzić ich stronę internetową.

macpretorians

Leave a Reply