iPhone 11 przetrwał tydzień w jeziorze

Od czasu do czasu zdarza się, że użytkownicy informują o niesamowitych historiach, z których ich iPhone wyszedł obronną ręką. Tym razem pewien student przypadkowo upuścił swojego iPhone’a 11 do jeziora w Brasilii. Tydzień później urządzenie zostało odzyskane i ku zaskoczeniu wszystkich nadal działa.

iPhone 11 odzyskany po tygodniu przez nurka

iPhone 11 jest sklasyfikowany jako IP68 zgodnie z normą IEC 60529 i oferuje wodoodporność do 30 minut na głębokości do dwóch metrów. iPhone 11 Breno Rafaela przetrwał kilka dni pod wodą.

Rafael pływał kajakiem po jeziorze Paranoá, gdy zobaczył topiącą się kobietę. Student wskoczył do wody. Po doprowadzeniu jej do brzegu jeziora zdał sobie sprawę, że zgubił swojego iPhone’a.

Nie miał nadziei na odnalezienie smartfona Tydzień później instruktor nurkowania Edinho Rocha znalazł iPhone’a siedem metrów pod wodą w tym samym jeziorze podczas nocnego nurkowania ze swoimi studentami.

„Włożyłem iPhone’a do kieszeni mojej kamizelki. Kiedy wyszedłem na powierzchnię, pomyślałem, że telefon przestał działać. Ale potem zobaczyłem, że ekran działa” – powiedział Rocha. Następnie instruktor skorzystał z menu awaryjnego iPhone’a, aby sprawdzić, do kogo należało urządzenie i wyszukał je w mediach społecznościowych.

Student zobaczył post o znalezionym iPhonie w internecie i udał się do Rochy, aby odzyskać swojego iPhone’a. “Zobaczmy, czy naprawdę potrafi odblokować telefon” – powiedział instruktor. Na szczęście urządzenie, które znalazł, było rzeczywiście iPhone’em, który Rafael zgubił w jeziorze tydzień wcześniej. Rafael odblokował iPhone’a i urządzenie faktycznie działało, jakby nic się nie stało.

To chyba najbardziej jaskrawy przykład, że nigdy nie należy tracić nadziei. Z drugiej strony jakim cudem iPhone nadal działał?

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply