Silnik do rolet i zasłon Matter dostępny w Zemismart

Dzięki zestawowi modernizacyjnemu Eve MotionBlinds pierwszy silnik do rolet jest już dostępny jako rozwiązanie z myślą o Matter. Jednak teraz Zemismart oferuje również odpowiedni silnik i ma w ofercie również nowość jeśli chodzi o Matter.

Jeśli masz już używane rolety lub zasłony i chciałbyś w przyszłości zintegrować je ze swoim Smarthome, Zemismart ma teraz odpowiednie produkty.

Silnik do rolet Zemismart z Matter

Silnik do rolet Zemismart Wi-Fi Matter może być stosowany do rolet o średnicy rury od 36 do 38 mm i minimalnej długości około 350 mm. Konkurencja jest znacznie bardziej elastyczna dzięki różnym adapterom o średnicy zewnętrznej rury od 38 do 51 mm, ale również wymaga minimalnej długości 680 mm.

Zemismart silnik do rolet
Zemismart silnik do rolet

Silnik z Zemismart wymaga dostępu do gniazdka. Zrezygnowano tutaj z akumulatora. Nie tylko dlatego, że zamiast Thread wykorzystuje się energochłonne Wi-Fi.

Do tego silnik do rolet Zemismart kosztuje tylko około 60€. Za około 3 lub 7 € więcej dołączany jest pilot z jednym lub dziewięcioma kanałami.

Pierwszym tego typu produktem w środowisku Matter jest silnik do kurtyn. Tutaj dostarczana jest prowadnica o długości dwóch, trzech, czterech lub pięciu metrów. Z boku znajduje się silnik, który może otwierać lub zamykać zasłony po obu stronach.

Silnik do kurtyn
Silnik do kurtyn

Choć i tutaj zdecydowano się na Wi-Fi, to jednak wbudowano akumulator, który ma działać tylko przez jeden do dwóch dni. Wskazane jest więc pozostawienie zasilacza na stałe podłączonego do prądu.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply