Pixelmator Pro dodaje nową regulację Remove Color

Pixelmator Pro to popularny program do obróbki zdjęć dla macOS. Po aktualizacji w grudniu, która dodała nową funkcję „Deband” do usuwania pasm kolorów ze zdjęć, aplikacja otrzymała w tym tygodniu kolejną aktualizację. Dzięki nowej opcji Remove Color użytkownicy mogą łatwo usunąć określony kolor z obrazu, a nawet wideo.

Aktualizacja Pixelmator Pro 3.3

Jak opisali deweloperzy Remove Color to „potężny dodatek” do Pixelmator Pro, który pomaga użytkownikom pozbyć się jednolitych kolorów lub nawet całych zakresów kolorów na zdjęciach i wideo za pomocą kilku kliknięć.

Wszystko, co trzeba zrobić, to wybrać opcję Remove Color, użyć narzędzia eyedropper, aby wybrać kolor i gotowe. Wybrany kolor automatycznie zniknie z obrazu. Rezultat, według zespołu Pixelmatora, jest „wyjątkowo gładki” z „super wysokiej jakości przejściami między obszarami przezroczystymi i nieprzezroczystymi.”

Remove Color opiera się na zaawansowanych algorytmach. Istnieją trzy proste elementy sterujące – Color Range (Zakres koloru), Luminance Range (Zakres luminancji) i Intensity (Intensywność) – które pozwalają użytkownikom dokładnie dostosować, ile wybranego koloru zostanie usunięte.

Kolejną funkcją, która została wprowadzona w Pixelmator Pro to Texture-Aware Color Adjustments. Dzięki regulacji Clarity i Texture użytkownicy mogą wzbogacić swoje zdjęcia o subtelne korekty. Dostępne są również opcje cieni i rozjaśnień.

Pixelmator Pro 3.3 dodaje także nowe style obrysów i obsługę plików Sidecar, dzięki czemu można otwierać i edytować obrazy w ich oryginalnym formacie, a następnie zapisywać je w tym samym formacie, zachowując wszystkie edycje i warstwy.

Pixelmator Pro jest dostępny w App Store w jednorazowej cenie 299,99 zł.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: