Aplikacja Pedometer ++ z aktualizacją

Pedometer ++ od dewelopera Davida Smitha to jedna z najbardziej lubianych aplikacji na iPhone’a i Apple Watch. Dzisiaj aplikacja otrzymuje aktualizację. Pedometer ++ 5 jest już dostępny z obsługą Live Activities, śledzeniem treningów dla użytkowników innych niż Apple Watch i wiele więcej.

Aktualizacja Pedometer ++

Pedometer ++ wspiera od teraz śledzenie treningu dla użytkowników nieposiadających Apple Watch. Aplikacja w wersji dla Apple Watch od lat wspierała śledzenie treningów, ale ta aktualizacja rozszerza tę funkcjonalność również na użytkowników bez zegarka.

„To pozwala zobaczyć czas trwania treningu, odległość, prędkość i inne metryki podczas chodzenia” – mówi David.

Śledzenie treningu na iPhone’ie za pomocą Pedometer ++ jest również w pełni zintegrowane z Live Activities w iOS 16 i Dynamiczną Wyspą w iPhone 14 Pro.

„Stworzyłem szeroką gamę stylów aktywności na żywo wybieranych przez użytkownika. Mogą one pokazywać podstawowy czas i odległość podczas spaceru… lub, jeśli masz ochotę na przygodę, możesz nawet zobaczyć aktualizowaną na żywo mapę z nałożoną aktualną trasą i lokalizacją (nawet na Dynamicznej Wyspie!)”. ( David Smith )

Pedometer ++ oferuje teraz również funkcje dogłębnego zarządzania trasą z obsługą tras GPX do nawigacji. Oto co to oznacza, według Davida:

„Jedną z kluczowych rzeczy w sposobie, w jaki wędruję, jest duże poleganie na plikach GPX do nawigacji. To, co zwykle robię, to znalezienie lub wygenerowanie pliku GPX z trasą, którą zamierzam przejść, a następnie staram się podążać za nią podczas wędrówki. Choć może to nieco sprzeczne z intuicją, uważam ten proces za bardzo uwalniający podczas zwiedzania. Zamiast ciągle mieć głowę w dół, aby nawigować, zamiast tego robię tylko sporadyczne kontrole po drodze i mogę trzymać oczy w górze i na terenie, a nie mój nos utknął w mapie”.

W tej aktualizacji zoptymalizowane zostały funkcje treningowe dla tego stylu chodzenia. Można importować trasy GPX z zewnętrznych źródeł lub promować wcześniej ukończone spacery do zapisanych/ulubionych tras.

Powiązane kafelki map dla danej trasy można zapisać w celu uzyskania dostępu w trybie offline, dzięki czemu, gdy właściwie wrócę do dziczy, nadal będę mógł korzystać z tej funkcji.

Trasy są również synchronizowane z Pedometer ++ na Apple Watch, a kafelki map offline są współdzielone między iPhone’em i Apple Watch, dopóki oba są połączone.

Mówiąc o Apple Watch, Pedometer ++ dodaje nowy, potężny tryb treningowy oparty na mapie. Podczas spaceru na Apple Watchu wyświetlana jest mapa na żywo. Funkcja ta integruje się również z funkcją Always-On Display zegarka Apple Watch, dzięki czemu możesz błyskawicznie zobaczyć wskazówki dotyczące trasy. Ponadto nowy tryb treningowy w Apple Watch obsługuje przycisk Action Button w Apple Watch Ultra.

Pedometer ++ jest dostępny w App Store.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply