iOS 16.4 Beta 2 – nowe funkcje

Apple wydało wczoraj drugą betę dla iOS 16.4 i pozostałych systemów. Bety są przeznaczone dla zarejestrowanych deweloperów. Z każdą nową wersją bety pierwsze co robimy, to szukamy nowości w stosunku do poprzedniej wersji.

iOS 16.4 beta 2 – co nowego?

Oto co udało się wyszukać do tej pory w najnowszej becie systemu iOS 16.4.

Wraz z iOS 16 Apple usunęło z aplikacji Apple Books „animację przewracania stron”. Tradycyjne przewracanie stron było dostępne od pierwszego dnia aplikacji, a usunięcie z pewnością zirytowało paru użytkowników.

Beta 2 dla iOS 16.4 przywraca animację „przewracania stron”. Powraca ona jako opcja w „Motywach i ustawieniach” (przesuwanie i przewijanie). Oznacza to, że użytkownicy, którzy tęsknili za animacją, mogą ją przywrócić. Użytkownicy, którym animacja raczej przeszkadzała, mogą dalej radzić sobie bez niej. Oczywiście, całość dotyczy także iPada i systemu iPadOS 16.4.

W nowej becie możemy również odnaleźć wskazówki dotyczące Apple Music w wersji klasycznej. Pierwotnie Apple zapowiadało na zeszły rok osobną aplikację muzyczną dla muzyki klasycznej. Na to jednak wciąż musimy jeszcze poczekać. W kodzie iOS 16.4 Beta 2 są wskazówki, że Apple nadal intensywnie pracuje nad aplikacją i wydanie może nastąpić w niedalekiej przyszłości.

Apple Pay wkracza w końcu do Korei Południowej. Kod iOS 16.4 Beta 2 wskazuje, że użytkownicy w Korei Południowej będą mogli dodać kartę kredytową do Apple Wallet dla Apple Pay. Batalia wejścia Apple Pay do Korei Południowej „ciągnie się” już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że ta historia dobiegnie końca wraz z iOS 16.4.

Poza tym w iOS 16.4 Beta 2 Apple wyświetla teraz ekran powitalny w Apple Podcasts, aby poinformować użytkownika o tym, co nowego się pojawiło. Na przykład Apple Podcasts obsługuje teraz kanały w bibliotece, ulepszoną funkcjonalność CarPlay.

Z innych nowych funkcji znalezionych w nowej becie można znaleźć drobne zmiany w sekcji Always On w „Ustawieniach”.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: