Exploratory Design Group – tajny oddział Apple

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Apple zrobił duży krok do przodu w pracach nad nieinwazyjnym sposobem pomiaru glukozy we krwi. Projekt nabiera kształtu w tajnej grupie Apple Exploratory Design Group (XDG).

Nad czym pracuje tajna Exploratory Design Group firmy Apple?

W ubiegłym tygodniu Mark Gurman z Bloomberga poinformował, że Apple osiągnęło kamień milowy w pracach nad nieinwazyjnym urządzeniem do monitorowania poziomu glukozy we krwi. Nie oznacza to, że odpowiedni produkt pojawi się na rynku w najbliższej przyszłości, ale całość jest już na etapie „proof-of-concept”. We wczorajszym numerze swojego biuletynu PowerOn, Gurman wchodzi w bardziej szczegółowe informacje na temat tajnej Exploratory Design Group, która zajmuje się rozwojem tego projektu.

Gurman donosi, że XDG działa jako startup w ramach Apple. Zespół składa się z „kilkuset osób” złożonych głównie z „inżynierów i pracowników naukowych”. Zespół działa w budynku o nazwie Tantau 9, który znajduje się tuż obok statku kosmicznego na terenie Apple Park.

Pod względem czysto organizacyjnym XDG działa w ramach Apple Hardware Technologies Group pod kierownictwem Johny’ego Srouji. Codzienną działalnością zajmuje się garstka inżynierów i naukowców. Wcześniej kierował nią starszy inżynier Bill Athas. Athas odszedł niespodziewanie pod koniec ubiegłego roku.

„Choć zespół działa jako startup, to jednak jest podzielony jak każdy inny dział Apple: Osoby pracujące nad projektem w ramach XDG nie mogą komunikować się na temat swojej pracy z innymi członkami XDG, którzy są przydzieleni do innych projektów. Ale członkowie zespołu są zorganizowani według umiejętności, a nie według poszczególnych projektów. Oznacza to, że inżynier może pracować nad kilkoma inicjatywami, które odpowiadają jego umiejętnościom, a nie nad konkretnym produktem”.

( Mark Gurman, Power On )

Jeśli Apple rzeczywiście opracuje metodą nieinwazyjnego sposobu pomiaru glukozy we krwi, ułatwi tym życie milinom ludzi na świecie. Trzymam kciuki za powodzenie projektu👍.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: