Bloomberg: Zestaw „Reality Pro” firmy Apple nie potrzebuje iPhone’a

W ostatnich tygodniach plotki o nowym zestawie do rzeczywistości mieszanej nabrały tempa. Bloomberg podaje nam więcej szczegółów na temat pierwszego dużego kroku Apple w świat rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Zestaw AR/VR, nazwany wewnętrznie „Reality Pro” ma być w stanie funkcjonować całkowicie bez iPhone’a. Ciekawa jest również nowa funkcja o nazwie „In-Air Typing”, która pozwala na wprowadzanie tekstu poprzez ruchy oczu i gesty rąk.

„Reality Pro” bez iPhone’a

We wczorajszym wydaniu swojego newslettera „Power On” Mark Gurman z Bloomberga wyjaśnia, że zestaw AR/VR, w przeciwieństwie do Apple Watcha, prawdopodobnie nie będzie wymagał sparowania z iPhonem. Twierdzi, że dowiedział się, że urządzenie będzie można skonfigurować bez smartfona. W ten sposób użytkownik ma mieć dostęp do swoich danych iCloud za pośrednictwem słuchawki. Jednak podobnie jak w przypadku procesu konfiguracji innych urządzeń Apple, użytkownicy mają możliwość przeniesienia swoich danych bezpośrednio z iPhone’a lub iPada do zestawu.

Funkcja „In-air typing”

W przeciwieństwie do innych zestawów AR/VR na rynku, zestaw „Reality Pro” nie będzie miał kontrolera lub pilota, polegając zamiast tego na oczach i rękach użytkownika, które mają sprawować kontrolę nad urządzeniem. Gurman wyjaśnia, że tak zwane „in-air typing” będzie kluczową funkcją do wprowadzania tekstu, ale w fazie testów jest jeszcze nieco nieprecyzyjne.

„Kluczowa funkcja dla wprowadzania tekstu – in-air typing – jest dostępna w najnowszych wewnętrznych prototypach, jak mi powiedziano. Ale w trakcie testów okazało się, że jest ona nie do końca precyzyjna. Więc jeśli kupisz pierwszy zestaw, może nadal chcesz sparować iPhone’a do korzystania z klawiatury dotykowej. Apple ma nadzieję na wprowadzenie ulepszeń szybko po premierze urządzenia. Firma oczekuje, że pod tym względem zestaw będzie podążał tą samą ścieżką, co Apple Watch.” ( Mark Gurman, „Power On” )

Ale to nie koniec. Apple pracuje już nad zestawem „Reality Pro” drugiej generacji, który skupia się szczególnie na wydajności. Pierwsza generacja ma być oparta na chipie M2. Jest to podobno wystarczająca wydajność, by wyprowadzać grafikę na poziomie, do którego Apple dąży w dłuższej perspektywie.

Niemniej jednak headset opiera się na obecnej technologii z wyższej półki. „Reality Pro” zawiera podobno ponad tuzin kamer, które przechwytują rzeczywiste ruchy i przekształcają je w wirtualne. Na pokładzie znajdują się również dwa wyświetlacze 4K micro-LED, skanowanie tęczówki, śledzenie wyrazu twarzy, kontrola gestów dłoni i wiele innych. Zarówno krótko-, jak i dalekosiężne skanery LiDAR dbają o trójwymiarowe wykrywanie powierzchni i odległości. Według szacunków branży, zestaw headset będzie kosztował około 3-5 tysięcy dolarów.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: