Netatmo Smart Security Sensor otrzymuje certyfikat Matter

Firma Netatmo zapowiedziała w ubiegłym roku swoje pierwsze urządzenie obsługujące technologię Thread. Netatmo Smart Security Sensor to czujnik kontaktowy, który posiada również zintegrowany detektor ruchu. Dzięki planowanemu wsparciu nowego standardu Matter, czujnik będzie można również w przyszłości zintegrować z Apple HomeKit.

Smart Security Sensor ma postać czujnika kontaktowego, który posiada także zintegrowany detektor ruchu. Przymocowany do drzwi wejściowych pozwala reagować nie tylko na ich otwarcie, ale także na ruchy w korytarzu.

Netatmo Smart Security Sensor z Matter

Teraz wygląda na to, że premiera urządzenia nadchodzi szybkimi krokami. Takie są nadzieje, ponieważ urządzenie otrzymało teraz certyfikację Matter.

Dzięki Netatmo Smart Security Sensor francuska firma chce wprowadzić na rynek urządzenie z Thread i Matter. Zarówno sterowanie, jak i instalacja aktualizacji firmware’u mają przebiegać wyłącznie za pośrednictwem Matter.

Netatmo Smart Security Sensor
Netatmo Smart Security Sensor

Interesująca jest też integracja czujnika ruchu. Czujnik kontaktowy może informować o stanie okien i drzwi, a także wykrywać ruch. Czy ma to sens, zależy od miejsca instalacji.

Netatmo zapowiedziało czujnik kontaktowy z detektorem ruchu ponad rok temu. Dzięki certyfikacji Matter, wydaje się, że jesteśmy dużo bliżej chwili wprowadzenia produktu na rynek.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply