„ComputeModule“ odkryty w kodzie iOS 16.4

Kod wspominający o urządzeniu określanym jako „ComputeModule” w iOS 16.4 może być związany z komponentami Mac Pro serii M lub … czymś zupełnie innym.

Mac Pro z procesorami Apple Silicon jest w tym momencie oczekiwany przez wszystkich, chociaż nie wiadomo jeszcze jaką przyjmie formę. Ostatnie plotki sugerują, że Apple nadal będzie korzystać ze starej obudowy Mac Pro, pomimo prawdopodobnego braku możliwości rozbudowy o procesory graficzne PCI-E.

Apple jednak może spróbuje wprowadzić jakieś możliwości rozbudowy do swojego przyszłego pro desktopa. Kod odkryty przez 9to5Mac w obrazie dysku deweloperskiego iOS 16.4 w Xcode 16.4 beta sugeruje, że istnieje urządzenie zwane “ComputeModule”.

Urządzenie określane jako „ComputeModule” w iOS 16.4 może być czymkolwiek. Oryginalny raport spekuluje, że jest to modułowy komponent procesora dla Mac Pro, ale przyznaje również, że może być elementem headsetu Mixed Reality firmy Apple. Jeśli jednak jest to określenie urządzenia dla Mac Pro, to może być to np. karta rozszerzeń wideo. To konkretne odkrycie może mieć pewne znaczenie dla Mac Pro, ale jego lokalizacja w iOS 16.4 pozostawia pewne wątpliwości. Cokolwiek to jest, istnieją co najmniej dwa odrębne urządzenia określane jako ComputeModule13,1 i ComputeModule13,3.

Zainteresowanie potencjalnym komputerem Mac Pro jest ogromne, mimo że jest on przeznaczony dla niezwykle niszowej grupy odbiorców. Oczekuje się, że Apple ujawni Mac Pro w 2023 roku.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: