Cakedesk: Prosty program do fakturowania

Jeśli prowadzisz działalność jednoosobową to musisz prowadzić rejestr własnych dochodów, pisać oferty i wystawiać faktury. Istnieje wiele programów do wystawiania faktur. Dzisiaj chciałbym przybliżyć program Cakedesk.

Cakedesk: prosty i przyjazny program do fakturowania

Program ma bardzo prostą strukturę i oferuje dostęp do najważniejszych pozycji poprzez menu: klienci, faktury i oferty. Klienci są wprowadzani wg nazwy, NIP, adresu, z e-mailem i telefonem. Numer klienta jest przypisywany automatycznie, można też określić, czy VAT ma być pokazywany domyślnie.

Wprowadzanie danych klienta
Wprowadzanie danych klienta

Tworzenie faktur jest również proste, można tu wprowadzić wszystkie niezbędne dane. Pozycje faktury są szczegółowe, tutaj można stworzyć dodatkowy opis lub podpunkty dla każdej pozycji.

Układ faktury
Układ faktury

Mamy siedem szablonów faktur. Jeśli chcesz, możesz też stworzyć własne szablony, ale potrzebna do tego jest znajomość HTML i CSS. Nie ma prostego edytora, w którym wystarczy przeciągnąć kilka pól tekstowych w odpowiednie miejsce, trzeba jeszcze samemu zaprogramować swój szablon. Jest do tego dokumentacja, można też zdefiniować dodatkowe pola tekstowe, ale bez znajomości HTML i CSS całość staje się trudnym zadaniem. Przegląd prezentuje wykres słupkowy, a także zestawienie wystawionych faktur i odpowiadających im przychodów.

Wykres słupkowy
Wykres słupkowy

Twórcy programu Cakedesk opisują go jako „prosty program do faktur” – i to jest dokładnie to, czego potrzeba wielu samozatrudnionym. Aplikacja posiada podstawowe elementy a do tego również ładne szablony.

Program można pobrać za darmo i wypróbować z 3 klientami, 3 fakturami i 3 ofertami. Po uruchomieniu programu wprowadzasz swoje dane główne, adres i inne. Ponieważ Cakedesk można wypróbować bezpłatnie, możesz sam sprawdzić, czy program jest wystarczający dla Twojej firmy.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: