Intercom: iOS 16.4 umożliwia wykorzystanie wyjścia głosowego HomePoda

iOS 16.4 przyniósł nam nowe akcje w skrótach Siri. Między innymi wyjście głosowe HomePoda można zasilić własnymi tekstami. Teraz nie ma problemu, jeśli chcesz usłyszeć prognozę pogody automatycznie z budzikiem w iPhonie.

Funkcja interkomu w HomePodach jest praktyczną funkcją, zwłaszcza w większych domach i mieszkaniach. Za pomocą Siri lub aplikacji Apple Home można wysyłać komunikaty głosowe do konkretnych lub wszystkich HomePodów. Przykładów wykorzystania w życiu codziennym jest wiele, zaczynając chociażby od poinformowania dzieci i partnera o gotowym obiedzie.

W przyszłości funkcja ta może być również wykorzystywana w krótkich poleceniach Siri z tekstem. Siri odczyta wtedy tekst na wybranych HomePodach. Funkcji brakuje jednak w automatyzacjach HomeKit, które są konwertowane na krótkie polecenie, przynajmniej jeszcze w pierwszej becie iOS 16.4.

Nowa automatyzacja dla Intercomu
Nowa automatyzacja dla Intercomu

Z Intercomu można korzystać również w automatyzacjach. Wyzwalacze są dostępne w „Personal Automations” w skrótach Siri. Na przykład możesz pozwolić Siri powiedzieć, kiedy twój iPhone jest ponownie naładowany w ponad 80%, otrzymasz wiadomość e-mail od określonego nadawcy lub możesz pozwolić Siri odczytać aktualne warunki pogodowe za pomocą budzika iPhone’a.

Zanim Apple udostępni iOS 16.4 dla wszystkich użytkowników minie jeszcze trochę czasu. Do tego czasu możesz przetestować „Intercom” tylko w becie deweloperskiej lub publicznej.

macpretorians

Źródło: SmarfApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: