Twitter dał przykład. Facebook uruchamia własną subskrypcję

Idąc tropem Twittera, Meta uruchamia własną subskrypcję z niebieskim znaczkiem. Facebook i Instagram będą posiadały pakiet, który będzie kosztować 14,99$ miesięcznie na iOS.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny firmy macierzystej Facebooka, Meta, ogłosił dziś plany dotyczące nowej subskrypcji, która będzie oferować weryfikację konta za pomocą rządowego ID, zweryfikowany niebieski checkmark dla Facebooka i Instagrama oraz „bezpośredni dostęp do wsparcia klienta“.

Plan subskrypcji o nazwie Meta Verified będzie kosztować 11,99 dolarów / miesiąc, jeśli kupicie go w Internecie, a 14,99 dolarów, jeśli zakup nastąpi przez Facebook lub Instagram aplikacji iOS.

Meta Verified będzie uruchomienie najpierw dla użytkowników Facebooka w Australii i Nowej Zelandii już w tym tygodniu. W pozostałych krajach usługa wejdzie w kolejnych terminach.

W swoim poście Zuckerberg powiedział, że inicjatywa ma na celu zwiększenie autentyczności.

Elon Musk wskazał chyba drogę dla pozostałych platform społecznościowych, aby zarabiać na swoich produktach. W ubiegłym tygodniu wszyscy „wieszali psy“ na Musku i zapowiadali odejście z Twittera. Czy teraz usłyszymy taką samą krytykę, jeśli chodzi o Facebooka? Wprowadzona przez Zuckerberga kwota za subskrypcję jest przecież jeszcze wyższa, niż ta za Twitter Blue. Czy użytkownicy są w stanie zostawić swoje kochane życie w sieci? Bo to, że ani Musk, ani Zuckerberg się już nie cofnie, a może pójdą jeszcze dalej, to pewne.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: