Twitter: uwierzytelnianie dwuskładnikowe oparte na SMS-ach tylko dla Twitter Blue

Zabezpieczanie konta na Twitterze jest zwykle obsługiwane przez trzy systemy uwierzytelniania dwuskładnikowego, składające się z: wiadomości tekstowych, korzystania z aplikacji uwierzytelniającej lub klucza bezpieczeństwa. O ile dwa ostatnie pozostaną w obecnym kształcie, to opcja uwierzytelniania za pomocą SMS-ów ulega zmianie. Od teraz będzie dostępna tylko i wyłącznie dla subskrybentów Twitter Blue. Zmiana ta nastąpi od 20 marca 2023 r.

Twitter prosi użytkowników o dołączenie do Twitter Blue lub o zmianę metody weryfikacji:

„Zachęcamy subskrybentów innych niż Twitter Blue, aby zamiast tego rozważyli użycie aplikacji uwierzytelniającej lub metody klucza bezpieczeństwa. Metody te wymagają fizycznego posiadania metody uwierzytelniania i są świetnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa konta“. ( Twitter, 15.02.2023 r. )

Twitter mówi o tym, że metoda „SMS-owa“ nie jest zbyt bezpieczna i była wykorzystywana nader często przez różnych użytkowników. Jednak jeśli nie jest taka bezpieczna, to czy dla subskrybentów Twitter Blue będzie pewnym zabezpieczeniem?

Poza tym taka metoda generuje….koszty. Tak, tak, przecież taki SMS kosztuje. Tak więc wychodzi na to, że Musk chce, aby chociaż część tych kosztów ponieśli subskrybenci Twitter Blue.

Nie oznacza to niczego złego dla ludzi, którzy nie zdecydują się na opłacenie Twitter Blue. A taką apokalipsę głoszą od samego rana prawie wszyscy ze Spider’sWebem na czele. Po prostu pozostali są zmuszeni do wyboru innego zabezpieczenia. Ale to zabezpieczenie istnieje i nie jest tak, że Musk zostawia ludzi z niezabezpieczonymi kontami.

Inna sprawa jest taka, że jak głosi niepisana zasada: „Nigdy nie pobieraj opłat za coś, co wcześniej było bezpłatne”.

macpretorians

Źródło: Blog Twitter

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: