PopClip dla macOS: mały mocarz podczas pracy z tekstem

Aplikacja PopClip jest znana od wielu lat. . Wielu porównuje ją w swoich opisach do menu kontekstowego przypominającego iOS. Jeśli tekst jest zaznaczony, pojawia się menu z szybkimi akcjami. Tutaj można kopiować i wklejać tekst, otwierać linki jednym kliknięciem, wyszukiwać słowa, sprawdzać pisownię i wiele innych. Dobrze, ktoś powie, że kopiowanie i wklejanie to czynność, którą da się zrobić na wiele sposobów inaczej i szybciej. I mają rację. Ja sam do kopiowania i wklejania używam przycisków w myszce MX Master 3S. Jednak prawdziwa siła tego programu tkwi w rozszerzeniach, które znacznie zwiększają zakres funkcji. Rozszerzenia znajdziemy na tej stronie.

Aby PopClip mógł działać, musisz zezwolić mu na wymagane dostępy takie jak sterowanie komputerem. Następnie narzędzie działa w tle i staje się aktywne zawsze, gdy podświetlasz tekst. W edytorze tekstu, w Safari, w aplikacjach i nie tylko. Jeśli chcesz, możesz również wykluczyć aplikacje w ustawieniach i nieznacznie dostosować wygląd menu. Oto krótki film przedstawiający niektóre możliwości programu.

Wiele czynności z pewnością można też rozwiązać bezpośrednio za pomocą skrótów klawiszowych, ale ci, którzy lubią pracować z myszką, mogą znacznie szybciej osiągnąć swój cel, gdy mają do czynienia z tekstem właśnie z pomocą PopClip.

Program można kupić w App Store za 99,99 zł. Natomiast ci, którzy są abonentami usługi Setapp, mają go za darmo, gdyż PopClick jest oferowany właśnie przez Setapp.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: