Czy Apple planuje kamerę w Apple Watch?

W przemyśle technologicznym patenty są ważnym sposobem zabezpieczenia wzorów i technologii we własnych produktach. Dzięki temu firmy chronią się przed naśladowcami. Apple zawsze było bardzo aktywne w tym obszarze. Istnieje nawet blog poświęcony patentom Apple, a nazywa się Patently Apple.

Teraz blog ten informuje nas o nowym patencie Apple: Apple Watch z wbudowaną kamerą, a także unikalnym systemem opasek. To ostatnie pozwoliłoby na szybkie zdjęcie Apple Watcha w celu wykonania zdjęć.

Samo zgłoszenie patentu niczego nie gwarantuje , jednak daje wgląd w obszary, nad którymi firma pracuje. Wygląda na to, że Apple pracuje nad nowymi sposobami, aby uczynić produkt bardziej interesującym i wyróżnić się na tle konkurencji, wykorzystując patent US-11571048-B1 dla Apple Watch. Po raz pierwszy opisywany patent pojawił się już w 2019 roku, co oznaczałoby, że zespół inżynierów Apple już od jakiegoś czasu myśli o innowacjach dla własnego smartwatcha.

Apple Watch do użytku nie tylko na nadgarstku

Opis patentu przedstawia opaskę na rękę z dwoma segmentami i częścią „gniazdową”. Koncepcja polega na stworzeniu szybkiego i ergonomicznego sposobu zdejmowania zegarka z paska. To z kolei może otworzyć nowe możliwości wykorzystania Apple Watch, które nie ograniczają się do nadgarstka – na przykład robienie zdjęć za pomocą zintegrowanego aparatu, o czym wspomina patent. Jedna z ilustracji w patencie przedstawia osobę trzymającą zegarek bez paska, aby zrobić zdjęcie. Kolejny szkic pokazuje następnie przekrój Apple Watch z wbudowaną kamerą skierowaną w dół i jej pole widzenia. Wyjmujesz więc zegarek, trzymasz w górze część z aparatem i robisz zdjęcie.

Jak wyjaśnia Patently Apple, patent ten nie jest pierwszym, który odnosi się do kamery w Apple Watch. W zeszłym roku firma otrzymała kolejny patent o prostym tytule „Zegarek posiadający kamerę”. Opisywał on scenariusz, w którym w cyfrowej koronie umieszczono kamerę.

Czy jednak kamera w Apple Watch to dobry kierunek dla rozwoju tego urządzenia?

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply