iPhone 14: Wykrywanie wypadków pomogło w aresztowaniu pijanego kierowcy

iPhone 14 dał użytkownikom do ręki bardzo przydatne narzędzie, jakim jest wykrywanie wypadków. Dzięki zastosowaniu ulepszonych czujników, urządzenia mogą wykryć poważne wypadki samochodowe i automatycznie skontaktować się z 911. Najnowszy przykład pokazuje, że nowa funkcja może być również przydatna podczas aresztowania pijanego kierowcy.

iPhone 14 pomaga zatrzymać pijanego kierowcę

Jak donosi magazyn Stuff: „pewien mężczyzna z Nowej Zelandii zjechał pewnej nocy swoim samochodem z jezdni, gdzie jego nieobliczalną jazdę przerwało drzewo”. Jego iPhone 14 zgodnie z posiadaną funkcją automatycznie skontaktował się ze służbami ratunkowymi i powiadomił je o wypadku. Mężczyzna powiedział dyżurnemu, że policja nie powinna się o niego martwić. W tym momencie pracownikowi pogotowia zapaliła się czerwona lampka. Na miejsce wypadku wysłano policję.

Na miejscu funkcjonariusze zastali bardzo zdenerwowanego kierowcę, który nie dość, że był agresywny, to jeszcze wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Mężczyzna odmówił oddania próbki krwi w celu zbadania jej na obecność alkoholu. Teraz stanie przed sądem, gdyż został oskarżony o „odmowę oddania próbki krwi i napaść na policję”.

Jak się okazało, był to pierwszy przypadek zatrzymania pijanego kierowcy dzięki funkcji wykrywania wypadków w iPhonie.

Funkcja wykrywania wypadków jest domyślnie włączona we wszystkich iPhone’ach 14 i najnowszych modelach Apple Watch, w tym Series 8, Ultra i SE drugiej generacji.

W momencie wykrycia poważnego wypadku iPhone lub Apple Watch wyświetla alert, na który użytkownik może zareagować w ciągu 10 sekund. Jeśli użytkownik nie zareaguje, urządzenie rozpoczyna kolejne 10-sekundowe odliczanie, podczas gdy rozlega się alarm i urządzenie wibruje. Jeśli dana osoba nadal nie zareagowała, urządzenie skontaktuje się ze służbami ratunkowymi.

Jak widać w tym przypadku, nie każdy użytkownik jest zadowolony z tej funkcji, gdy odpowiednie służby już do nas dotrą😉.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply