Nowe ograniczenia API Twittera – wojna podjazdowa

Wczorajszy dzień na Twitterze był niecodzienny. Najpierw firma rozszerzyła możliwość korzystania z subskrypcji Twitter Blue na następne kraje (niestety Polska nie należy do tej grupy). Potem zwiększyła możliwość długości jednego tweeta do 4000 znaków (nie mam pojęcia co to ma na celu). W końcu doszło do poważnej awarii, podczas której niektórzy użytkownicy nie byli w stanie wysłać tweeta. Na koniec Twitter ogłosił nowe ograniczenia związane z jego API.

Elon Musk ogłosił kilka dni temu, że Twitter uruchomi nowe „lekkie, przeznaczone tylko do zapisu API dla botów dostarczających dobre treści, które są darmowe.” Ale oczywiście nie obyłoby się to bez haczyka. Twitter ograniczy ilość tweetów, które konta mogą wysyłać za pomocą swojego API.

Po wszystkim, co wydarzyło się wczoraj z Twitterem, przyszło kolejne ogłoszenie. Podczas gdy darmowe API Twittera będzie nadal dostępne, będzie teraz miało limit 1500 tweetów miesięcznie dla każdego konta. Firma twierdzi, że decyzja została podjęta w celu „zwiększenia jakości, zmniejszenia ilości spamu i umożliwienia dobrze prosperującego ekosystemu.”

Wiele osób używa Twittera jako głównego źródła informacji, ponieważ wszystko tam dzieje się w czasie rzeczywistym. A jak już wspomniano, wiele wiadomości z innych serwisów można tam uzyskać w czasie rzeczywistym tylko dzięki API Twittera.

Użytkownik Twittera @ThePopTingz zamieścił wpis, gdzie przedstawia plotki na temat nowych zasad na Twitterze:

Ale spokojnie. Warto tutaj wyjaśnić, że przynajmniej na razie, zmiana ta nie dotknie zwykłych użytkowników. Informacja ta nie oznacza, że nie będziemy mogli opublikować więcej niż 1500 tweetów miesięcznie. Limit ten dotyczy wyłącznie darmowego API Twittera dla zautomatyzowanych treści.

Jednak gołym okiem widać, do czego zmierza Elon Musk. Nie będzie większym zaskoczeniem, jeśli Twitter w końcu ograniczy to, co zwykli użytkownicy mogą zrobić bez płacenia za Twitter Blue.

Odkąd Elon Musk został CEO Twittera i zaczął zmieniać wiele z polityki firmy, Twitter traci wielu swoich reklamodawców. W desperackim ruchu, aby utrzymać się na przychody firmy, Musk został, popychając Twitter Blue dalej i dalej. Jednak Twitter ma obecnie mniej niż 300 tys. subskrybentów Blue. Dla porównania Twitter ma 396 milionów użytkowników ogółem.

Wydaje się dość oczywiste w tym momencie, że Twitter zrobi wszystko, aby popchnąć użytkowników do subskrypcji Twitter Blue, ponieważ jest to jego jedyna szansa. Jednak może łatwo przeszarżować i stracić resztki tych użytkowników, którzy jeszcze pozostali wierni Twitterowi.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: