Benchmark pokazuje: iPhone 14 Pro jest o 20% szybszy od Samsunga Galaxy S23 Ultra

Apple zaprezentowało jesienią ubiegłego roku iPhone’a 14 Pro. Niedawno Samsung pokazał swojego nowego flagowca Galaxy S23 Ultra. Oczywiście zaczęły się porównania tych dwóch smartfonów. Pierwsze benchmarki pokazują, że iPhone jest lepszy pod względem szybkości i wydajności.

Geekbench daje nam pierwsze wyniki, z których wynika, że w teście pojedynczego rdzenia iPhone przewyższa wyraźnie Samsunga S23 Ultra. Nowy Samsung zdobywa 1480 punktów, podczas gdy iPhone zdobywa 1874 punkty. Oznacza to, że iPhone 14 Pro jest o 21,01% szybszy od Galaxy S23 Ultra.

W teście wielordzeniowym również przewagę ma iPhone. Model S23 Ultra uzyskał wynik 4584, natomiast iPhone 14 Pro – 5384. Tym razem przewaga Apple wynosi 14.86%.

Jesienią tego roku Apple zaprezentuje iPhone’a 15 i znów jak co roku, spodziewany jest nowy, szybszy i lepszy układ. Jest cicha nadzieja na to, że nowe iPhony otrzymają już chipy produkowane w procesie 3-nanometrowym. Chipy w technologii 3 nm mają tę zaletę, że oferują lepszą wydajność w porównaniu z chipami 5 nm, a jednocześnie zużywają około 35 procent mniej energii elektrycznej.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: