Apple zatrudnia swojego pierwszego dyrektora ds. kadr w historii firmy

Apple Inc. zatrudnia swojego pierwszego dyrektora ds. kadr w historii firmy. O tym historycznym wydarzeniu donosi Mark Gurman z Bloomberga. Dzięki tej decyzji firma zwalnia z obowiązków w zakresie zasobów ludzkich, szefa działu sprzedaży detalicznej, gdyż do tej pory to właśnie ta osoba była odpowiedzialna za zatrudnianie i wspieranie pracowników.

Nową twarzą zespołu kierowniczego została Carol Surface. Taką informację przekazał w notatce do pracowników Tim Cook. Najbardziej zadowoloną z tego faktu osobą jest Deirdre O’Brien, która do tej pory, oprócz stanowiska szefa sprzedaży detalicznej, zajmowała się również kadrami.

Carol Surface dołącza do Apple po 10-letnim stażu jako wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za zasoby ludzkie. Obowiązki te wykonywała w Medtronic Plc. Jest to firma zajmująca się technologią zdrowotną. Wcześniej spędziła trzy i pół roku w tej samej roli w Best Buy, a także ponad dekadę w zasobach ludzkich i kadrach w PepsiCo. Uzyskała tytuł licencjata psychologii na Castleton University oraz tytuł doktora psychologii przemysłowej i organizacyjnej na Central Michigan University. Surface ma objąć swoje stanowisko w marcu, a jej bezpośrednim przełożonym będzie Tim Cook.

Firma wyraziła swoje nadzieje związane z nową panią dyrektor:

„Surface przynosi niesamowitą głębię doświadczenia, które będzie nieocenione we wspieraniu naszych zespołów na całym świecie i budowaniu wszystkiego, co czyni Apple tak wyjątkowym”. (Apple, 8 luty 2023 r.)

Apple w tej chwili zatrudnia ok. 164.000 pracowników. Na razie firma uniknęła masowych zwolnień, które nękają innych gigantów technologicznych.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: