Apple przeprojektowuje menu swojej witryny

Od wczorajszego wieczora możemy oglądać przeprojektowaną oficjalną stronę Apple. Nowy design ma za zadanie szybciej prowadzić użytkownika do pożądanych produktów.

Poprzednio po kliknięciu kategorii otwierała nam się podstrona z ikonami dla poszczególnych urządzeń. W tej chwili widok pulpitu witryny Apple wyświetla rozwijane menu, gdy tylko najedziemy myszką na daną pozycję.

W przeciwieństwie do poprzedniego widoku nowa nakładka nie zawiera już ikon. Apple wymienia poszczególne podstrony, do których można przejść bezpośrednio w formie prostych list. W ten sposób możesz bezpośrednio dotrzeć do wybranego modelu iPada, wyszukać akcesoria do iPada lub porównać różne modele urządzenia.

Nawigacja na iPhonie
Nawigacja na iPhonie

W widoku mobilnym Apple ukryło wszystkie pozycje w rozwijalnym menu po prawej stronie. Tutaj również zastosowano tylko tekst bez ikon.

Czy zamiana ikon na listy to dobry pomysł? Dla użytkowników, którzy mieli już styczność z produktami Apple, to z pewnością udogodnienie. Jednak może to być utrudnieniem dla klientów, którzy chcą wybrać swojego pierwszego Maca.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: