Aplikacja IKEA Home smart pokazuje jakość powietrza

Aplikacji IKEA Home smart to proste niedrogie rozwiązanie do sterowania inteligentnymi urządzeniami. Dzięki aplikacji można ustawić oświetlenie i muzykę odpowiednio do pory dnia. Można również przyciemniać, wyłączać, włączać i zmieniać kolory oświetlenia. Możliwe jest również podciągnięcie lub ściągnięcie na dół rolety. Można nawet sterować oczyszczaczem powietrza. Aplikacja IKEA Home smart 1 pozwala również na połączenie z Apple Home, Amazon Alexa lub asystentem Google i sterowanie wszystkim za pomocą głosu.

IKEA Home smart zaktualizowana do wersji 1.5

Aplikacja IKEA Home smart została zaktualizowana do wersji 1.5. Update przynosi poprawki stabilności oraz nową funkcję. Aplikacja wyświetla teraz stan jakości powietrza dla oczyszczacza powietrza IKEA STARKVIND. Nowością powinno być również przygotowanie do nowego monitora jakości powietrza.

IKEA Home smart

IKEA STARKVIND jest dostępny zarówno jako samodzielne urządzenie, jak i urządzenie zintegrowane ze stołem. Czujnik jakości powietrza zawsze był wyświetlany w HomeKit, ale wcześniej brakowało go we własnej aplikacji producenta. Wraz z wersją 1.5 to się zmieniło. Aplikacja IKEA Home smart wyświetla teraz aktualną wartość PM 2,5 i klasyfikuje ją jako “Dobra”, “Dobra” lub “Zła”.

Przygotowanie do nowego monitora jakości powietrza

To chyba nie przypadek, że IKEA właśnie teraz integruje tę nową funkcję z aplikacją. Na początku roku pojawił się nowy monitor jakości powietrza w postaci IKEA VINDSTYRKA, który również ma mieć możliwość podłączenia do Hubu.

Nowy monitor jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA

Nie tylko nowa aplikacja IKEA Home smart otrzymała aktualizację. Aktualizacje dostępne są również dla starej aplikacji oraz IKEA DIRIGERA Hub. Jednak IKEA w release notes wspomina jedynie o poprawkach błędów i usprawnieniach.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: