Apple Smart Home Display: Wszystko, co wiemy

Jak już wiemy od jakiegoś czasu, Apple pracuje nad nowym akcesorium Home, które ma służyć jako centrum do zarządzania inteligentnym domem. Oczywiście mamy już Apple TV i HomePod. Każde z nich może stanowić centralę inteligentnego domu , ale Apple pracuje nad urządzeniem do zarządzania domem typu all-in-one, aby kontrola była jeszcze łatwiejsza.

Apple Smart Home Display

Nowe urządzenie ma przybrać formę wyświetlacza, który będzie można zainstalować w łatwo dostępnych miejscach.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, wyświetlacz będzie wyglądał podobnie do iPada.

„Nie znamy konkretnych szczegółów na temat rozmiarów, ale miałby być zaprojektowany tak, aby montować go do ścian i innych obiektów za pomocą magnetycznych zapięć, więc mógłby być umieszczony w najbardziej centralnej części domu. Zamontowany projekt sprawiłby, że byłby bardziej zintegrowany z domem niż coś takiego jak iPad, i zapewniłby scentralizowane miejsce dla każdego wewnątrz domu, aby kontrolować HomeKit i produkty połączone z Matter”.

Obecne urządzenia HomeKit i Matter muszą być sterowane z iPhone’a, iPada lub komputera Mac. Do tego każda osoba w domu musi być indywidualnie zaproszona do konfiguracji HomeKit. Jest to kłopotliwe, jeśli w domu są goście. Problem pojawia się również w momencie, gdy musimy szybko zareagować, a nie mamy pod ręką ani iPhone’a, ani iPada.

Jeśli chodzi o możliwości urządzenia, zakłada się, że dwa wyświetlacze (lub nawet więcej) będzie mogło ze sobą współpracować. To pozwoli na obsługę w oddzielnych pomieszczeniach. Poza zadaniami stricte związanymi z inteligentnym domem, wyświetlacz miałby pozwalać na strumieniowanie wideo i wykonywanie połączeń FaceTime. Urządzenie miałoby także wbudowany głośnik. W taki sposób łączyłby funkcjonalność HomePoda i iPada.

Mówi się, że Apple chce przedstawić swoje nowe urządzenie w 2024 roku Jednak dokładnej daty premiery Apple Smart Home Display jeszcze nie znamy.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply