Apple nie może się zdecydować: składany iPad czy MacBook?

Parę dni temu pisałem, że wg przypuszczeń analityka Apple Ming Chi Kuo, firma pracuje nad składanym iPadem, który miałby się pojawić w 2024 r. razem z odświeżoną wersją iPada mini. W opozycji do tej informacji stoją dwaj inni analitycy Apple. Mark Gurman z Bloomberga oraz analityk rynku wyświetlaczy Ross Young. Obydwaj zgodnie twierdzą, że nie słyszeli o zaangażowaniu Apple w prace nad takim iPadem.

Gurman bezpośrednio odniósł się do rewelacji Kuo na Twitterze. W swoim poście napisał, że w 2024 roku możemy spodziewać się poprawionej specyfikacji podstawowego iPada i iPada mini. Apple pracuje również nad nowymi modelami iPadów Pro z wyświetlaczami OLED. Gurman jednak stanowczo twierdzi, że nie ma żadnych informacji dotyczących składanego iPada na 2024 rok.

W tej samej dyskusji głos zabrał analityk Ross Young. Twierdzi on, że nic nie słyszał o składanym iPadzie w przeciwieństwie do składanego 20,5-calowego MacBooka, a właściwie Notebooka. Taki produkt mógłby być gotowy na 2025 rok, ale jak na razie nie ma żadnych szczegółów na ten temat. Young mówi, że łańcuch dostaw mówi o “notebooku”, ale nie wiadomo, jakie oprogramowanie będzie na nim działać.

Apple wydaje się być dalekie od wprowadzenia na rynek składanego urządzenia. Jednak fakt, że to nastąpi, nie podlega dyskusji. Trzeba również zrozumieć firmę, że na ten rok (przy małym poślizgu na początek roku przyszłego) Apple ma inne priorytety. Cały czas najważniejszy jest Headset AR/VR.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: