Apple może wskrzesić AirPort

Apple w swojej historii może się poszczycić zarówno bardzo dobrymi urządzeniami, jak i takimi, które nie spotkały się z aprobatą użytkowników. Do tej pierwszej grupy z pewnością należy rodzina routerów Apple. Przypomnę, że najpierw był to AirPort Extreme, następnie AirPort Express a na koniec AirPort Time Capsule.

AirPort Express został mi sprezentowany przez znajomego. Bardzo dobrze nadaje się do stworzenia otwartej sieci Wi-Fi dla gości. Szczęśliwym trafem udało mi się również kupić AirPort Time Capsule. Jest to wspaniałe urządzenie. Obsługuje Wi-Fi w dwóch zakresach 2,5 GHz oraz 5 GHz. Do tego posiada 2 TB dysku, który pozwoli nam zapomnieć o tworzeniu Backup naszego Maca. Kopia zapasowa robi się w tle i nie musimy o tym pamiętać.

Niestety Apple parę ładnych lat temu przestał produkować AirPort Time Capsule. Osobiście uważam, że to jedna z gorszych decyzji firmy z Cupertino.

AirPort wymyślony na nowo

Czy router Apple nigdy już nie wróci? Okazało się, że są pomysły na powrót AirPort w nowej roli. Projektant Parker Ortolani opracował własną koncepcję. Widzi on AirPort jako nowe centrum inteligentnego domu. Samo urządzenie miałoby być wyposażone w Wi-Fi 6E, Siri, zintegrowaną usługę VPN, wsparcie dla HomeKit oraz Matter. To wszystko byłoby możliwe dzięki sercu AirPort, którym byłby chip A15 Bionic. Dzięki połączeniu z HomePodami, nowy AirPort rozprowadzałby sygnał po całym domu, niezależnie od jego wielkości.

Koncept AirPort wg Parker’a Ortolaniego

Tak właśnie widzi to Parker Ortolani w swoim koncepcie i muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobry pomysł na powrót tego wspaniałego urządzenia. A co Wy o tym myślicie?

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: