Aplikacja Samsung SmartThings obsługuje teraz Matter na iOS

Aplikacja SmartThings firmy Samsung dla iPhone’a i iPada została wczoraj zaktualizowana, aby dodać wsparcie dla urządzeń Matter. SmartThings, jest to platforma inteligentnego domu.

Skąd to opóźnienie dla iOS, skoro nowy standard Matter został wprowadzony już w październiku zeszłego roku? Pierwotnie Samsung deklarował, że wsparcie dla Matter w ich aplikacji było uzależnione od iOS 16.1. Wprawdzie Apple wydało system w październiku, jednak nie obyło się bez opóźnień. W tej chwili na stronie wsparcia Samsunga znajduje się informacja, że wsparcie Matter dla iOS wymaga systemu w wersji 16.2 lub nowszego i aplikacji w wersji 1.6.94, która jest dostępna teraz przez App Store.

Samsung SmartThings zaktualizowane

Dzięki wczorajszej aktualizacji aplikacji, urządzenia inteligentnego domu obsługujące Matter, które są podłączone do huba SmartThings, mogą być kontrolowane za pomocą iPhone’a, iPada lub Apple Watch. Podczas gdy własna aplikacja Home firmy Apple obsługuje produkty Matter, SmartThings będzie jedną z opcji aplikacji, która działa na wielu platformach. Wcześniej akcesoria Matter podłączone do huba SmartThings mogły być kontrolowane tylko za pomocą urządzenia z systemem Android. Teraz można używać zarówno urządzeń Apple, jak i Android, co jest przydatne w wieloplatformowych gospodarstwach domowych.

Matter – nowy standard inteligentnego domu nadal jest na początku swojej drogi jeśli chodzi o zdobywanie rynku. Standard ten znajdziemy w produktach takich firm jak Eve Systems, Nanoleaf, Meross.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac, MacRumors

2 myśli na temat “Aplikacja Samsung SmartThings obsługuje teraz Matter na iOS

Dodaj własny

  1. Czy jeśli mam bramkę smarthings , TV samsunga, droższy model to czy mogę podpiąć TV pod homekit z bramką, bez bramki samsunga ?

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: