Wewnętrzny dokument Apple: iPhone 15 Pro z Wi-Fi 6E

W ostatnich dniach pisałem o plotkach, które mówiły, że Apple w nadchodzących modelach iPhone 15 zastosuje standard Wi-Fi 6E, który znamy już z takich produktów jak iPad Pro, Mac mini i MacBook Pro. Teraz światło dzienne ujrzał wewnętrzny dokument Apple, który potwierdza plany Apple dotyczące nadchodzącego iPhone’a 15.

Leaker Unknownz21 (@URedditor) udostępnił kolegom z Macrumors wewnętrzny dokument przedstawiający strukturę anteny w iPhone 15. Szybsza specyfikacja Wi-Fi 6E ma być ograniczona do modeli Pro iPhone’a 15.

Wydaje się, że modele iPhone’a 15, wewnętrznie określane jako D3y, będą nadal korzystać z Wi-Fi 6. Dla jasności: D7x odnosi się do iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max, a D2y odnosi się do iPhone’a 14 i 14 Plus, przy czym dokument opisuje zmiany w konstrukcji anteny między iPhone’em 14 Pro i iPhone’em 15 Pro. Macrumors udało się zobaczyć kolejne dokumenty, z których jasno wynika, że tylko modele iPhone’a 15 Pro będą miały Wi-Fi 6E.

Urządzenia z Wi-Fi 6E mogą łączyć się z routerami, które obsługują standard Wi-Fi 6E. Routery Wi-Fi 6E pokrywają pasmo 6GHz oprócz pasm 2,4 i 5GHz. Aby korzystać z częstotliwości 6GHz, wymagany jest, aby zarówno router, jak i urządzenie obsługiwały Wi-Fi 6E.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: