Nieprawidłowe wartości? Jak Apple Home oblicza wartości widgetu czujnika klimatu

Apple wraz z iOS 16 wprowadziło widgety na ekranie blokady. Na początku było niewiele aplikacji, które mogły wyświetlać widgety. Jednak codziennie firmy trzecie dopasowują swoje programy, aby można było pokazać widget ich aplikacji.

Również Apple wprowadza powoli widgety swoich systemowych aplikacji. Tym razem mowa o aplikacji Home, która oferuje widget czujnika klimatu. Niestety wyświetlana tam wartość wywołuje konsternację użytkowników.

Widget klimatu może wyświetlać temperaturę, jakość powietrza, wilgotność, jak i czujniki dymu lub tlenku węgla. Nie można jednak wybrać konkretnego czujnika. Zamiast tego Apple wyświetla tutaj średnią wartość ze wszystkich czujników. Co to oznacza? Jeśli używamy czujników temperatury w pomieszczeniach i na zewnątrz, widget klimatu z wyświetlaczem temperatury jest przydatny tylko jako szybkie przejście do czujników w aplikacji Home.

Nie wiadomo, dlaczego widget wyświetla tylko średnią wartość, a nie wybraną przez użytkownika wartość czujnika. Obecność takiego widgetu jest po prostu nieporozumieniem. Chyba, że Apple postanowi popracować nad widgetem tak, aby pokazywał wartości z konkretnych czujników.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: