Sunsama – nowa aplikacja do planowania dziennego

Od zawsze moim podstawowym programem na Macu była aplikacja do planowania i zarządzania zadaniami. Wypróbowałem już naprawdę wiele opcji, od bardzo rozbudowanych jak OmniFocus po Todoist kończąc na systemowych Notatkach i Przypomnieniach.

I tak jak OmniFocus stał się dla mnie zbyt rozbudowanym narzędziem, tak Notatki i Przypomnienia, które doskonale sprawdzają się podczas robienia zakupów, są dla mnie zbyt ubogim dopełnieniem Kalendarza. Tak właśnie, Kalendarz a właściwie Fantastical, to jedyne narzędzie, którego używam już od bardzo długiego czasu i go nie zmieniam. Jednak czuję, że potrzebuję programu, który będzie dopełnieniem Fantastical. Ostatnio przekonałem się do Todoist, ponieważ jego konto zostało zintegrowane w samym Fantastical i bardzo ładnie się uzupełniają.

Sunsama – ciekawa alternatywa

Moją uwagę zwrócił na siebie program Sunsama. Jest to kolejne narzędzie do zarządzania zadaniami, które charakteryzuje się jednak dużą prostotą, a jednocześnie oddaje nam do dyspozycji wiele funkcji.

Kiedy już przejdziesz proces konfiguracji, zostaniesz przeniesiony do widoku pulpitu nawigacyjnego. Teraz wszystko jest już proste. Tworzysz swoje zadania, przypisujesz im termin, określasz długość czasu, jaki przewidujesz na pracę nad nimi i zaczynasz realizować swoje zadania w kolejności, jaką uznasz za stosowną.

Sunsama Calendar Dashboard

Po lewej stronie masz widok kalendarza z określonymi kanałami, które możesz dostosować. W centrum znajduje się widok od poniedziałku do piątku z wszystkimi zadaniami, które musisz wykonać, a po prawej stronie znajduje się pasek narzędzi integracyjnych. Wszystko działa za pomocą przycisku plus na górze każdego dnia, a następnie można kliknąć i przeciągnąć zadania w całym tygodniu. Więc jeśli nie skończyłeś czegoś, po prostu przenosisz to na następny dzień. O czym warto również wspomnieć to integracja programu z wieloma usługami jak np. Todoist, Gmail czy Slack.

Planer Sunsama można wypróbować przez 30 dni za darmo w okresie próbnym. Następnie płacimy 16 dolarów miesięcznie. Program znajdziemy na stronie producenta.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: