Koncept: tak mógłby wyglądać nowy Headset AR/VR firmy Apple

Apple prowadzi intensywne prace związane z rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością. Mówi się, że Apple jest zdeterminowane, aby jeszcze w tym roku przedstawić pierwszy headset mieszanej rzeczywistości. Miejmy nadzieję, że spełnią się plany Apple. Jednak jeśli chcecie już teraz rzucić okiem na ewentualny headset AR/VR od Apple, powinniście sprawdzić nowy koncept urządzenia.

Apple AR/VR: Futurystyczny design

Freelancer.com zorganizowała niedawno konkurs, aby zobaczyć, kto może stworzyć najbardziej realistyczny koncept dla headsetu Apple, który mógłby nosić nazwę Reality Pro. Kreacja autorstwa artysty 3D Ahmeda C. wyróżniła się i wygrała konkurs. Koncept jest mocno oparty na informacjach o urządzeniu, które już w ten czy inny sposób dotarły do opinii publicznej.

Koncept: Apple headset AR/VR

Praca zwycięzcy konkursu pokazuje znacznie lżejszą konstrukcję niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni z obecnych zestawów VR. Pasuje to również do plotki, że zastosowana zostanie zewnętrzna bateria, którą będzie można nosić np. na pasku. Ponadto słuchawki mają być podobno wykonane z aluminium, szkła i włókna węglowego, aby zmniejszyć rozmiar i wagę. Kamery są w dużej mierze ukryte ze względów estetycznych.

Koncept: Apple headset AR/VR

Apple AR/VR: Zaawansowana technologia

Nie tylko design może być futurystyczny, również technologia ma zrobić duży krok do przodu. Powszechnie oczekuje się, że pierwszy headset AR/VR firmy Apple będzie wysokiej klasy niszowym produktem skierowanym przede wszystkim do deweloperów i profesjonalistów. Może to mieć również odzwierciedlenie w cenie detalicznej, którą szacuje się na około 3000 dolarów amerykańskich. Tańsza wersja ma pojawić się później.

Koncept: Apple headset AR/VR

Cały sprzęt ma posiadać kilkanaście kamer rejestrujących rzeczywiste ruchy i przetwarzające je na wirtualne, dwa wyświetlacze micro-LED o rozdzielczości 4K. Poza tym skanowanie tęczówki oka, śledzenie mimiki twarzy, sterowanie gestami dłoni, potężne układy krzemowe Apple i wiele więcej. Zarówno skanery LiDAR krótkiego, jak i dalekiego zasięgu dbają o trójwymiarowe wykrywanie powierzchni i odległości.

”Apple ma początkowo skupić się na prowadzeniu wideokonferencji za pomocą urządzenia – z wykorzystaniem cyfrowych awatarów, które z dużą dokładnością naśladują mimikę i ruchy ciała użytkownika. Firma opracowała również oprogramowanie, które pozwala użytkownikom wykonywać nakładające się na siebie czynności, takie jak wyciągnięcie aplikacji Mapy z ekranu komputera Mac, aby wyświetlić trójwymiarowy model miasta na stole.”

Kiedy obejrzymy nowe urządzenie Apple? Być może na tegorocznym WWDC, które ma się odbyć w czerwcu. Wiadomo, że Apple jest bardzo skoncentrowane właśnie na tym projekcie. Do tego stopnia, że „zabiera” zasoby inżynieryjne z innych projektów, aby zdążyć z headsetem AR/VR jeszcze w tym roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply