Apple rozpoczyna rekrutację do sieci sklepów w Malezji

Apple rozpoczęło zatrudnianie pracowników do sprzedaży detalicznej w Malezji.

Firma niedawno opublikowała na swojej stronie internetowej oferty pracy z lokalizacją właśnie w Malezji. Poszukiwani są kierownicy sklepów, specjaliści techniczni oraz pracownicy wsparcia. Etaty są również dla sprzedawców firmowych i ekspertów operacyjnych. Stanowiska te dotyczą własnych sklepów detalicznych Apple, a nie placówek zewnętrznych, które od dawna działają w Malezji.

Apple jest coraz mocniej obecne w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie ma już sklepy w Tajlandii i Singapurze. Firma rozpoczęła również niedawno promowanie ofert pracy dla swojej pierwszej lokalizacji w Indiach.

Wprawdzie oferty pracy nie wskazują konkretnego miejsca w Malezji, ale Apple prawdopodobnie rozpocznie w stolicy kraju Kuala Lumpur.

Apple rozpoczęło swoją budowę sieci sprzedaży detalicznej prawie 22 lata temu i w tej chwili ma ponad 500 sklepów na całym świecie, z czego większość znajduje się w USA. Ostatnia międzynarodowa ekspansja miała miejsce w 2018 roku z lokalizacją w Bangkoku. Niestety w Polsce nie możemy się doczekać takiej inwestycji Apple.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: