Apple łata wiele luk bezpieczeństwa

Apple wydało w tym tygodniu aktualizacje dla iPhone’a, iPada, Apple Watch i macOS. Dzięki nim Apple nie tylko wprowadza do urządzeń nowe funkcje, ale także likwiduje kilka luk bezpieczeństwa. Szczególne wrażenie robi wydanie systemu iOS 12.5.7, za pomocą którego Apple zajmuje się między innymi 9,5-letnim iPhone’em 5S.

Wraz z wydaniem nowych aktualizacji Apple zazwyczaj likwiduje także luki w zabezpieczeniach, które wkradły się do systemu i zostały odkryte przez badaczy bezpieczeństwa. Wraz z wydaniem iOS 16.3, iPadOS 16.3, watchOS 9.3 i macOS 13.2 Apple ponownie załatało kilka luk w zabezpieczeniach. Apple dokumentuje, które z nich w dołączonych dokumentach wsparcia.

Jako przykład przyjrzyjmy się iOS 16.3 i iPadOS 16.3. Dzięki nim Apple zamyka łącznie 13 luk bezpieczeństwa w obszarach AppleMobileFileIntegrity, ImageIO, Kernel, Mail Drafts, Maps, Safari, Screen Time, Weather i WebKit. Apple załatało między innymi dziurę w zabezpieczeniach, w której złośliwy kod mógł zostać wykonany na iPhonie lub iPadzie poprzez zmanipulowaną stronę internetową.

Dlatego kto jeszcze nie zaktualizował systemu do iOS 16.3 niech zrobi to jak najszybciej. Bez obawy o aktualizację architektury HomeKit, ponieważ nie jest ona zawarta w iOS 16.3.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: