Nadal nie ma aktualizacji architektury HomeKit

Dyskusja wokół aktualizacji architektury HomeKit wydanej wraz z iOS 16.2 będzie toczyła się jeszcze z pewnością przez jakiś czas. Aktualizacja początkowo była ponownie dostępna w becie systemu iOS 16.3, ale ostatecznie nie trafiła do finalnej wersji. Apple jednak wewnętrznie testuje wersję 2 aktualizacji, na co wskazuje wycinek kodu, który ostatnio wypłynął.

Zapowiedziana na WWDC aktualizacja architektury HomeKit ma przynieść spore zmiany. Dla użytkowników oznacza to jedynie i aż poprawę stabilności i szybszy czas reakcji urządzeń. Zamiast tego niektórzy użytkownicy doświadczyli bardzo dużych problemów po aktualizacji. Urządzenia reagowały bardzo powoli, czasem zupełnie nie funkcjonowały, a członków rodziny nie można było zaprosić. Apple wycofało wtedy aktualizację architektury HomeKit, sklasyfikowało problem wewnętrznie jako poważny i nawet opublikowało dokument pomocy, który jednak nie pomógł tak naprawdę większości użytkownikom.

Następnie aktualizacja została ponownie udostępniona w becie systemu iOS 16.3. Apple jednak nie wydaje się do końca pewne, że tym razem nie będzie problemów i nie wypuściło aktualizacji wraz z finalną wersją.

Na Twitterze można zobaczyć fragment kodu, który wypłynął w ostatnim czasie. Można w nim zobaczyć zmianę do wersji drugiej. Zakładamy, że Apple wyda aktualizację ponownie wraz z kolejną aktualizacją iOS. Nie da się jednak również wykluczyć, że uaktualnienie, tak jak zostało wyłączone w iOS 16.2, zostanie ponownie aktywowane bez aktualizacji w iOS 16.3.

Apple samo sobie narzuciło ostateczny termin aktualizacji. Zapowiedziało bowiem, że wiosną nową funkcję otrzymają HomePoda i HomePoda. Nowa funkcja wymaga jednak aktualizacji architektury HomeKit. Urządzenia mają za pomocą mikrofonów wykrywać alarmy z czujników dymu i tlenku węgla i ostrzegać użytkownika za pomocą powiadomień. Najpóźniej wraz z wprowadzeniem tej funkcji, Apple musi ponownie wypuścić aktualizację.

Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że aktualizacja architektury przerosła Apple, a teraz mimo wielu problemów próbują przeforsować to rozwiązanie na siłę.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply