SwitchBot Blind Tilt: silnik żaluzji Retrofit z HomeKit

Na początku roku można było usłyszeć o perspektywach SwitchBota w odniesieniu do standardu Matter. Według obecnych informacji SwitchBut Hub 2 będzie można kupić na przełomie lutego i marca. Dzięki temu wiele z dotychczasowych urządzeń Bluetooth firmy trafi do świata Apple HomeKit. Oprócz SwitchBot Curtain, SwitchBot Lock i SwitchBot Bot, planowany jest również całkowicie nowy SwitchBot Blind Tilt Motor.

SwitchBot Blind Tilt to inteligentny silnik, który w paru krokach można przymocować do istniejących rolet, aby uczynić je inteligentnymi.

SwitchBot Blind Tilt

Według producenta SwitchBot Blind Tilt jest kompatybilny z niemal wszystkimi roletami. Do istniejącego pręta mocuje się koło zębate, silnik przykleja się do górnej części żaluzji i w razie potrzeby podłącza się załączony panel słoneczny dla stałego zasilania. W samej obudowie silnika zintegrowany jest akumulator o pojemności 2000 mAh. To powinno wystarczyć na około 10 miesięcy bez ponownego ładowania. Blind Tilt wyposażony jest w silnik o wysokim momencie obrotowym, dzięki czemu bez problemu można sterować nawet dużą, 3-metrowej szerokości roletą. Mimo to głośność pracy pozostaje dość cicha na poziomie 40 dB. Jak zwykle w przypadku SwitchBota, aplikacja pomaga w konfiguracji i kalibracji urządzenia. Nadal możliwa jest również obsługa ręczna bezpośrednio przez drążek.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: